11 pytań, które prawdopodobnie zadajesz na temat systemu Windows 11

11 pytań, które prawdopodobnie zadajesz na temat systemu Windows 11

System Windows 11 wprowadza kilka nowych funkcji i ulepszeń do istniejących możliwości systemu Windows 10. Obejmują one nowe menu startowe, nowe motywy, zwiększoną produktywność dzięki narzędziu natychmiastowej pomocy technicznej, możliwość uruchamiania aktualizacji systemu Android i wiele innych. Ale co z innymi rzeczami? Możesz mieć kilka pytań dotyczących aktualizacji systemu Windows 11. Tutaj odpowiadamy na 11 często zadawanych pytań dotyczących systemu Windows 11.

1. Czy system Windows 11 będzie bezpłatną aktualizacją systemu Windows 10?

Tak, system Windows 11 będzie dostępny bezpłatnie dla dotychczasowych użytkowników systemu Windows 10. Nie musisz nic płacić, jeśli masz oryginalną kopię systemu Windows 10 uruchomioną na komputerze. Pamiętaj, że jeśli kupujesz nowy komputer bez systemu Windows 10, nowa instalacja systemu Windows 11 będzie kosztować Cię pieniądze.

2. Czy system Windows 11 może działać na moim obecnym komputerze, czy potrzebuję nowego?

Tak, system Windows 11 będzie mógł działać na istniejącym komputerze z systemem Windows 10, o ile spełnia on określone wymagania systemowe, aby kwalifikować się do bezpłatnej aktualizacji. Musisz kupić nowy komputer, jeśli masz komputer, który nie jest zgodny z systemem Windows 10 i bardzo chcesz tego systemu.

3. Jakie są wymagania systemowe Windows 11?

Przy każdej aktualizacji systemu Windows firma Microsoft aktualizuje minimalne wymagania systemowe dla systemu operacyjnego. W systemie Windows 11 potrzebujesz co najmniej 4 GB pamięci RAM.

Są to minimalne wymagania systemowe, których komputer będzie potrzebował w systemie Windows 11.

Edytor: 1 (GHz) lub szybszy z 2 lub więcej rdzeniami lub systemem na chipie (SoC)
BARAN: 4 GB)
Przechowywanie: 64 GB +
Oprogramowanie systemowe: UEFI, funkcja bezpiecznego rozruchu
TPM: Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
Karta graficzna: DirectX 12 lub nowszy kompatybilny ze sterownikiem WDDM 2.0
Monitor: Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (720p) o przekątnej 9 cali, 8 bitów na kanał koloru

Wcześniej firma Microsoft wydała Narzędzie do sprawdzania kondycji komputera aby sprawdzić, czy Twój komputer spełnia wymagania systemowe. Została jednak wycofana. Musisz ręcznie sprawdzić, czy Twój komputer jest zgodny z systemem Windows 11.

Czytać  Czy powinienem wyłączyć proces „Wykonywalny serwis usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem” w systemie Windows?

4. Co to jest TPM i dlaczego konieczne jest włączenie go w uaktualnienie do systemu Windows 11?

Trusted Platform Module (TPM) jest jednym z głównych wymagań sprzętowych systemu Windows 11. Jest to układ zabezpieczający, który jest instalowany na płycie głównej komputera lub dodawany oddzielnie do procesora. Moduł TPM pomaga chronić poufne dane, takie jak klucze szyfrowania i poświadczenia użytkownika, przed złośliwym oprogramowaniem i atakującymi, zapewniając zabezpieczenia i ochronę na poziomie sprzętowym.

TPM dotyczy przede wszystkim bezpieczeństwa. Ponieważ Microsoft stara się zapewnić bezpieczeństwo systemu Windows w każdy możliwy sposób, sprawił, że układ TPM 2.0 jest obowiązkowy dla systemu Windows 11.

5. Czy mogę nadal korzystać z systemu Windows 10 i do kiedy?

Jeśli komputer nie spełnia wymagań systemowych systemu Windows 11 lub jeśli nie chcesz uaktualniać z innych powodów, możesz nadal korzystać z systemu Windows 10. Nie ma potrzeby uaktualniania, ponieważ system nie przestanie całkowicie działać. nagle. Należy jednak pamiętać, że firma Microsoft zakończy Obsługa systemu Windows 10 w 2025 roku.

6. Czy będę musiał kupić system Windows 11, jeśli korzystam z systemu Windows 8?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak i nie. Chociaż Microsoft jeszcze wyraźnie nie wspomniał, co dzieje się z urządzeniami z systemem Windows 7 i Windows 8, jeden, raport sugeruje, że Microsoft zaoferuje bezpośrednią aktualizację do systemu Windows 11. Jednak wymagałoby to czystej instalacji, co oznacza utratę plików, jeśli nie utworzysz kopii zapasowej.

Alternatywnie, najpierw musisz uaktualnić do systemu Windows 10 z urządzenia z systemem Windows 7 lub 8. Jeśli spełnione są powyższe wymagania systemowe, możesz dokonać aktualizacji do systemu Windows 11.

Jeśli Twój komputer z systemem Windows 8 nie jest zgodny z systemem Windows 10, nie będzie można uaktualnić do systemu Windows 11. Aby uruchomić system Windows 11, musisz kupić nowy komputer. Jeśli martwisz się o cenę nowego komputera, nie będą różne modele w różnych punktach sprzedaży.cena zależna od oferowanej konfiguracji. Możesz wybrać jeden według swojego budżetu. Możesz sprawdzić nasz przewodnik, czy nadal korzystać z urządzeń z systemem Windows 8 / 8.1.

Czytać  Jak robić zrzuty ekranu w systemie Windows 10

7. Czy system Windows 11 rozwiąże główne problemy systemu Windows 10?

Windows 10 z biegiem czasu miał różne problemy. Podobnie jak wszystkie aktualizacje, system Windows 11 również spróbuje rozwiązać wszystkie problemy z systemem Windows 10. Problemy zostaną naprawione przez dodanie nowych funkcji lub gardzić innymi.

8. A co z funkcjami dotykowymi w systemie Windows 11?

Określony tryb tabletu został usunięty z systemu Windows 11. Nie oznacza to jednak, że system Windows 11 nie będzie działał na urządzeniach dotykowych. Microsoft zintegrował funkcje dotykowe bezpośrednio z głównym interfejsem. Na przykład zwiększono ikony, odstępy i dopełnienie, aby ułatwić korzystanie z funkcji dotykowych. Otrzymasz również nowe funkcje dla pozycji włączania i wyłączania klawiatury.

9. Kiedy mogę otrzymać system Windows 11?

Jeśli jesteś programistą, możesz zarejestrować się już teraz w Program podglądu niejawnych testerów systemu Windows i pobierz wersję beta systemu Windows 11.

Jeśli jednak nie chcesz wyskoczyć z pistoletu, będziesz musiał poczekać do upadku. To wtedy firma Microsoft rozpocznie wdrażanie aktualizacji systemu Windows 11 dla kwalifikujących się urządzeń z systemem Windows 10. Będzie to kontynuowane w 2022 r. Jeśli planujesz kupić nowy komputer z systemem Windows 11, możesz zdobyć jeden z nich w nadchodzącym sezonie świątecznym.

10. Jak mogę pobrać system Windows 11, gdy będzie dostępny?

Podobnie jak w przypadku innych aktualizacji systemu Windows 10, system Windows 11 można łatwo pobrać z ustawień komputera, gdy tylko będzie dostępny. Przejdź do „Ustawienia -> Aktualizacje i zabezpieczenia -> Windows Update” i kliknij „Sprawdź aktualizacje”. Zobaczysz aktualizację funkcji do systemu Windows 11 lub coś podobnego. Kliknij go, aby go pobrać i zainstalować.

Windows 11 Sprawdź aktualizacje

11. Co stanie się z moimi plikami po uaktualnieniu do systemu Windows 11?

Aktualizacja do systemu Windows 11 z systemu Windows 10 nie wpłynie na Twoje pliki i dane osobowe. Sugerujemy jednak wykonanie kopii zapasowej plików przed zainstalowaniem systemu Windows 11.

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić Twoje wątpliwości dotyczące systemu Windows 11. Co ciekawe, możesz również korzystać z niektórych funkcji systemu Windows 11 w systemie Windows 10. Na przykład, jeśli podoba Ci się wygląd ikon na pasku zadań w systemie Windows 11, dowiedz się, jak wyśrodkować ikony paska zadań systemu Windows 10. Podobnie, dowiedz się, jak korzystać z układów wtyczek systemu Windows 11 w systemie Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?