11 przyjaznych dzieciom przeglądarek, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci

11 przyjaznych dzieciom przeglądarek, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci

Kiedy potrzebujesz informacji, Google, Edge i Firefox to prawdopodobnie pierwsze miejsca, w których możesz je znaleźć. Ale co z twoimi dziećmi? Jaka przeglądarka byłaby dla nich najlepsza? Nie jest tajemnicą, że Internet nie jest specjalnie przyjazny dzieciom i mogą natknąć się na informacje lub obrazy, których nie powinni oglądać. Dlatego istnieje wiele przeglądarek przyjaznych dzieciom.

1. Bezpieczna przeglądarka SPIN

Bezpieczna przeglądarka SPIN działa na urządzeniach z systemem iOS i Android. Zamiast być tylko dla dzieci, działa jak filtr, dzięki któremu internet jest bezpieczniejszy i czystszy dla wszystkich grup wiekowych. Blokuj witryny dla dorosłych, w tym te, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Ponadto każdy obszar witryny, który może zawierać wątpliwe treści, jest wyszarzony. Nawet wyraźne filmy z YouTube są blokowane.

Przeglądarki przyjazne dzieciom, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci podczas korzystania ze Spin

Chociaż SPIN jest bezpłatny, możesz go sparować z Kontrola rodzicielska Bumerang dla pełnej kontroli nad smartfonem Twojego dziecka. Daje to możliwość blokowania witryn, kontrolowania czasu dostępu, a nawet kontrolowania, z których aplikacji mogą korzystać i kiedy. Monitorowanie połączeń i SMS-ów jest dostępne dla użytkowników Androida. Kontrola rodzicielska Boomerang kosztuje 15,99 USD / użytkownika / rok lub 30,99 USD / do 10 użytkowników / rok.

2. Kiddle: wizualna wyszukiwarka dla dzieci

Internet to bardzo kolorowa przeglądarka dla dzieci, która współpracuje z Google. Zawiera zabawnie wyglądającego czerwonego robota na Marsie dla dzieci. Zamiast słowa Google zobaczysz Kiddle i pasek wyszukiwania, w którym dzieci mogą wyszukiwać.

chłopcze chłopcze

Podobnie jak Google, pod paskiem wyszukiwania dzieci mogą wyszukiwać obrazy, strony internetowe, Kimages (obrazy z encyklopedii Kiddle), filmy i Kpedia. Jeśli zobaczysz stronę, którą uważasz za nieodpowiednią dla dzieci, po prostu kliknij link „Blokowanie witryn” u dołu i wypełnij krótki formularz.

3. KidRex

KidRex różni się nieco od innych przeglądarek dla dzieci. Przede wszystkim projekt jest jak rysujące go dziecko, co czyni go jeszcze lepszym. Nie ma opcji dotyczących obrazów, filmów itp., ale nadal oferuje potrzebne informacje.

chłopiec-rex

KidRex posiada również sekcję, w której możesz przeglądać rysunki wykonane przez dzieci z wyszukiwarki. Nie mówi, jak możesz je przesłać, ale dobrym miejscem do rozpoczęcia jest kliknięcie opcji „Skontaktuj się z nami” na dole.

4. Maxthon bezpieczna dla dzieci przeglądarka

Bezpieczna dla dzieci przeglądarka Maxthon to taki, który będziesz musiał pobrać na swoje urządzenie z Androidem. Możesz ustawić listę stron internetowych, które Twoje dziecko może odwiedzać, i treści odpowiednie do wieku, chociaż przeglądarka może to zrobić również za Ciebie.

dzieciak-maxthon

Każda witryna, której nie ma na Twojej bezpiecznej liście, zostanie zablokowana. Nie tylko witryna zostanie zablokowana, ale także wszelkie linki, reklamy lub promocje zostaną zablokowane.

Przeglądarka posiada dodatkowe zabezpieczenia, ponieważ listę bezpiecznych można zmienić tylko po wprowadzeniu hasła. Przeglądarka jest również dostępna na Androida, iPhone’a i iPada.

5. Przeglądarka internetowa KidSplorer

Przeglądarka internetowa KidSplorer może również pomóc chronić dzieci w Internecie. Dzieci mogą odwiedzać tylko te witryny, które umieszczasz na białej liście, a Ty możesz usuwać, edytować lub dodawać adresy URL. Możesz uruchomić przeglądarkę podczas uruchamiania, jeśli chcesz, lub pozwolić jej uruchamiać się ręcznie.

Przyjazne dzieciom przeglądarki, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci Kidsplorer

Ta przyjazna dzieciom przeglądarka może również blokować dostęp do Internetu w określonych przez Ciebie godzinach. Jeśli Twoje dzieci powinny odrabiać lekcje, możesz być pewien, że nie będą mogły połączyć się z Internetem. Dzieci nie będą mogły przełączać się na programy zainstalowane na komputerze, a także możesz skonfigurować różne listy witryn internetowych dla każdego z dzieci.

Czytać  Dodanie „I Feel Lucky” do urządzenia wielofunkcyjnego Chrome - uprość technologię

Wygląda dość przestarzały, a niektóre z wbudowanych witryn już nie istnieją. Ponadto nie jest bezpłatny. Po darmowym okresie próbnym kosztuje 29,99 USD. Jednak idealnym rozwiązaniem jest ograniczenie dzieci tylko do witryn wybranych przez rodzica.

6. Wyszukiwanie Kidz

KidzSearch to przeglądarka stworzona specjalnie dla dzieci korzystających z Google Safe Search. W ten sposób Twoje dzieci znajdą tylko treści odpowiednie dla ich wieku. Gdy po raz pierwszy uzyskają dostęp do przeglądarki, dzieci zobaczą filmy i treści odpowiednie do wieku.

dzieciak-kidzsearch

Po lewej stronie zobaczą opcje, takie jak muzyka, zdjęcia, gry, Kidz Tube i takie, które przeniosą ich do najwyżej ocenianych witryn przyjaznych dzieciom. Przeglądarka integruje również wyszukiwanie głosowe i opcję pomocy.

7. Bezpieczne wyszukiwanie dzieci

Bezpieczne wyszukiwanie dzieci Nie tylko ma bardzo kolorowy wygląd, ale także oferuje więcej niż tylko przeglądarkę. Dzieci mogą uzyskać pomoc w matematyce, a także przeczytać wskazówki, jak radzić sobie z cyberprzemocą i jak publikować zdjęcia w Internecie.

Wyszukiwanie bezpieczne dla dzieci6

Ta przeglądarka współpracuje również z Google Safe Search, więc możesz mieć pewność, że Twoje dzieci nie natkną się na treści, których nie powinny. Safe Search Kids ma również opcję, dzięki której dzieci mogą odwiedzać najlepsze dla nich witryny.

8. Qustodio

Qustodio działa nieco inaczej niż inne opcje z tej listy. Zamiast przeglądarki bezpiecznej dla dzieci, sprawia, że ​​każda przeglądarka jest bardziej bezpieczna dla dzieci. Działa na Windows, Mac, Kindle, iOS, Android i Chromebook.

Przeglądarki przyjazne dzieciom, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci podczas korzystania z Qustodio

Jest to kompletne rozwiązanie do kontroli rodzicielskiej. Możesz kontrolować czas korzystania z ekranu, sprawdzać, z jakich aplikacji i witryn korzysta Twoje dziecko, a także ustawiać limity, które Twoim zdaniem są najlepsze. Możesz blokować określone witryny lub korzystać z gotowych filtrów, aby urządzenie dziecka było bezpieczniejsze.

Jeśli chcesz mieć kompleksowe rozwiązanie do użytku na różnych platformach, Qustodio jest właśnie dla Ciebie. Możesz bezpłatnie korzystać z podstawowych funkcji na jednym urządzeniu. Jednak ceny zaczynają się od 54,95 USD rocznie za maksymalnie pięć urządzeń.

9. Tryb Edge Kids

Jeśli korzystasz już z przeglądarki Microsoft Edge, masz już wbudowaną przeglądarkę internetową dla dzieci, po prostu ją włącz. Po przejściu na konto dziecka możesz wybrać przeglądanie Tryb dla dzieci, który określa ścisłe ustawienia prywatności, włącza filtr SafeSearch w Bing oraz zawiera motywy i obrazy dostosowane do wieku.

Przeglądarki przyjazne dzieciom, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci w trybie Edge Kids

Musisz ręcznie przełączyć się na ten tryb, klikając profil swojego konta w Edge, a następnie po prostu wybierz „Eksploruj w trybie dziecięcym”. Wybierz przedział wiekowy i podaruj urządzenie dziecku. Nie mogą wyjść z przeglądarki bez hasła lub kodu PIN. Witryny możesz dodawać lub usuwać w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia w trybie dla dzieci. Do wprowadzenia zmian potrzebne będzie hasło.

Czytać  Co to jest Twitch Prime i jak go zdobyć?

10. Bezpieczna dla dzieci przeglądarka internetowa na Androida

Z włączonym trybem rodzica Bezpieczna przeglądarka internetowa dla dzieci, możesz dodać witryny, które mają widzieć Twoje dzieci. Przeglądarka zawiera trzy wstępnie zainstalowane strony przyjazne dzieciom: Amazing Paper Planes, Lego i CoolMath.

bezpieczna dla dzieci przeglądarka

Aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany, musisz utworzyć kod PIN i wprowadzać go przy każdej wprowadzanej zmianie. Aby wyszukać witrynę do dodania, po prostu użyj przeglądarki aplikacji i dotknij znaku plus (+) w prawym górnym rogu.

11. Przeglądarka Zaca

Przeglądarka Zaca, który został stworzony specjalnie dla dzieci z autyzmem, znacznie upraszcza przeglądanie. Zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, ograniczając dostęp do określonego podzbioru stron internetowych. Możesz je zmienić w ustawieniach. Możesz również ustawić okresy, w których Twoje dziecko będzie miało dostęp.

Przeglądarki przyjazne dzieciom, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci w użyciu Zac

Zac to skrót od Zone dla społeczności autyzmu, a witryny i działania w przeglądarce są wybierane z myślą o społeczności autystów. Jednak każde małe dziecko chciałoby korzystać z tej przeglądarki.

Podczas gdy proces instalacji prowadzi przez kilka różnych kroków, po zainstalowaniu przeglądarka jest łatwa do uruchomienia i używania. Dodatkowo jest całkowicie darmowy.

Częste pytania

1. Czy każda przeglądarka może być przyjazna dzieciom?

Technicznie tak. Możesz użyć aplikacji do kontroli rodzicielskiej innych firm, aby ograniczyć godziny i strony. Na przykład Qustodio, wymienione powyżej, jest jedną z tych opcji. Możesz także zmienić ustawienia przeglądarki na bardziej rygorystyczne tryby prywatności lub korzystać z przeglądarek zaprojektowanych z myślą o prywatności, takich jak Brave. Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z funkcji Bezpieczeństwo rodzinne firmy Microsoft.

Większość przeglądarek umożliwia tworzenie zablokowanych witryn i list witryn umieszczonych na białej liście. Jeśli jednak Twoje dziecko uzyska dostęp do ustawień przeglądarki, może je łatwo zmienić samodzielnie.

2. Czy otwarcie przez dzieci okna prywatnego lub incognito w przeglądarce jest bezpieczne?

Nie. Chociaż ogranicza to możliwość śledzenia Cię przez witrynę w trybie online, dzieci nadal mogą uzyskiwać dostęp do dowolnej witryny, którą chcą. Jest to również obejście problemu podczas konfigurowania ograniczeń w standardowej przeglądarce. Otwierając okno przeglądania prywatnego, mogą być w stanie ominąć wszelkie restrykcyjne ustawienia.

3. Czy wyszukiwarka dla dzieci to to samo co przeglądarka?

Nie. Wyszukiwarka to tylko witryna. Dziecko może odwiedzić dowolną inną witrynę lub wyszukiwarkę, jaką chce. Przyjazna dzieciom przeglądarka ogranicza liczbę witryn, które dziecko może odwiedzać, i zazwyczaj zawiera bezpieczną wyszukiwarkę.

Czy ten artykuł jest przydatny?