11 przydatnych flag Androida Chrome, które należy włączyć

11 przydatnych flag Androida Chrome, które należy włączyć

Podobnie jak Google Chrome, którego używasz na pulpicie, przeglądarka Chrome na Androida zawiera również flagi Chrome, które zawierają wiele ukrytych i przydatnych funkcji. Możesz łatwo włączyć te funkcje i poprawić jakość przeglądania. Ta lista zawiera niektóre z najlepszych flag Chrome dla Androida Chrome i sposoby ich włączania.

Jak włączyć flagi Chrome

Aby rozpocząć, wystarczy otworzyć przeglądarkę Chrome i wpisać chrom: // flagi w polu adresu URL, aby uzyskać dostęp do strony flag. Możesz też skopiować i wkleić podany poniżej adres URL, aby uzyskać bezpośredni dostęp do poszczególnych flag. Pod banerem wybierz „Włącz” z menu rozwijanego i uruchom ponownie przeglądarkę.

Notatka: W zależności od używanych wersji Androida i Chrome niektóre marki mogą być niedostępne dla Twojego urządzenia.

1. Włącz filmy w wersji Lite

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # enable-lite-videos

Włącz flagi Chrome dla filmów w wersji Lite

Jeśli często przesyłasz strumieniowo filmy na komórkową transmisję danych i masz ograniczony pakiet danych, możesz włączyć oznaczenie filmów w wersji uproszczonej. Ta flaga zoptymalizuje jakość wideo i zapisze dane w mediach strumieniowych w Google Chrome na Androida.

2. Wideo z akceleracją sprzętową

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # enable-accelerated-video-encode

Baner wideo z przyspieszeniem sprzętowym

Jeśli często odtwarzasz wysokiej jakości filmy bezpośrednio w przeglądarce Chrome, możesz włączyć flagę wideo z przyspieszeniem sprzętowym. Włączenie tej flagi zmniejsza obciążenie procesora, ale odtwarza wideo płynnie, używając GPU, pamięci RAM i innych komponentów sprzętowych do obsługi tego zadania.

3. Rozładowanie równoległe

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # enable-paralel-downloading

Pobieranie równoległe flagi Chrome na Androida

Jeśli pobierasz duże pliki w Chrome, ta nowa flaga Chrome może pomóc Ci zwiększyć prędkość pobierania. Przy pobieraniu równoległym Chrome próbuje zainicjować wiele połączeń, aby móc pobrać plik w wielu częściach jednocześnie i dołączyć do nich na końcu.

4. Pływające karty z zakładkami

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # tab-hover-cards

Pływające tablice Chromowane flagi

Klikanie kart, aby zobaczyć je w pełni, może być trochę denerwujące, zwłaszcza jeśli chodzi o wiele kart Chrome. Włączenie tej karty pływającej flagi karty spowoduje wyświetlenie podglądu karty Chrome w postaci pływającej karty po najechaniu kursorem myszy na kartę.

Czytać  Ściągawka ze skrótami klawiaturowymi w systemie Windows 10

5. Rób zrzuty ekranu w trybie incognito

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # zrzut ekranu incognito

Zrzuty ekranu incognito, chromowane flagi

Chociaż robienie zrzutów ekranu na Androidzie jest łatwe, nie możesz tego zrobić, gdy używasz przeglądarki w trybie incognito. Za pomocą tej flagi możesz robić zrzuty ekranu nawet w trybie incognito.

6. Tryb czytnika

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # reader-mode-heurystyka

Tryb czytnika flag Androida Chrome

Jeśli czytasz długi artykuł lub na stronie jest wiele elementów rozpraszających uwagę, możesz użyć nowej flagi trybu czytania, aby uprościć widok. Aby włączyć tryb czytania, wybierz „Zawsze” lub „Wszystkie artykuły” z menu rozwijanego i uruchom ponownie przeglądarkę. Od teraz na dole zobaczysz nową opcję zatytułowaną „Uproszczony widok”. Dotknij go, a strona załaduje się ponownie w trybie czytnika.

7. Ukryj zawartość schowka

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # omnibox-clipboard-sugestions-ukryta-treść

Sugestie dotyczące schowka

Za pomocą tego baneru sugestii treści Google Chrome Omnibox na urządzeniu mobilnym możesz wyłączyć sugestie schowka, aby nie pojawiały się one ciągle po dotknięciu paska adresu. Zasadniczo uniemożliwia schowkowi pobieranie zawartości schowka.

8. Pamięć podręczna przywracania do przodu

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # back-forward-cache

Flagi Chrome w pamięci podręcznej wstecz do przodu

Jeśli dość często poruszasz się tam iz powrotem na stronie internetowej, znajdziesz tę pamięć podręczną użytkowania do tyłu. W szczególności powoduje to buforowanie całej witryny. Zaletą tego jest to, że za każdym razem, gdy naciśniesz klawisz wstecz lub dalej, strony internetowe ładują się natychmiast, bez czasu oczekiwania.

9. Tryb ciemny

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # enable-force-dark

Tryb ciemny interfejsu Chrome

Chrome ma wbudowany tryb ciemny i można go łatwo aktywować, włączając tę ​​flagę. Zwróć uwagę, że nie jest jeszcze w pełni ukończony, co oznacza po prostu, że możesz zobaczyć pewne niespójności tu i tam, ale jest całkiem fajnie.

Czytać  Jak włączyć wskaźnik klawisza Caps Lock w Ubuntu?

10. Przeczytaj później

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # przeczytaj później

Lista odczytów flag Chrome

Możesz mieć funkcję „Przeczytaj później” w komputerowej wersji przeglądarki Google Chrome, ale możesz ją również włączyć na urządzeniu mobilnym. Ten eksperymentalny baner Przeczytaj później oferuje jeszcze jedną opcję, oprócz zakładek, zapisywania niektórych witryn i czytania ich później.

11. Włącz monit QUIC, aby przyspieszyć nawigację

Zgłoś adres URL: chrome: // flagi / # enable-quic

Szybka flaga Google Chrome na Androida

Google Chrome ma eksperymentalną flagę, która poprawia szybkość przeglądania. Chociaż nie zauważysz znaczącego skoku szybkości przeglądania, nadal ma mocne uderzenie. Zasadniczo włączenie tej flagi QUIC łączy protokoły TCP i UDP, aby zapewnić znacznie szybsze i bezpieczniejsze przeglądanie.

Jeśli uważasz, że przegapiliśmy którąś z Twoich ulubionych flag Androida Chrome, skomentuj poniżej i udostępnij je. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rozszerzeniach Google Chrome do dodawania adnotacji do tekstu w internecie oraz o tym, jak korzystać z Asystenta Google w przeglądarce Chrome na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?