11 najlepszych motywów systemu Windows 10, które powinieneś sprawdzić

11 najlepszych motywów systemu Windows 10, które powinieneś sprawdzić

Pod względem motywów i funkcji wizualnych system Windows 10 zasadniczo nie wygląda na platformę z możliwością dostosowania, taką jak Linux. Tak czy inaczej, wciąż istnieje wiele oficjalnych i nieoficjalnych motywów dla systemu Windows 10, dzięki którym możesz nadać swojemu pulpitowi całkiem niesamowite metamorfozy.

Niezależnie od tego, czy szukasz nostalgicznego motywu, który przeniesie Cię do wczesnych lat systemu Windows, czy czegoś bardziej odważnego od projektanta DeviantArt, znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Notatka– Jeśli nie wiesz, jak zainstalować motywy systemu Windows 10, najpierw przeczytaj nasz przewodnik.

1. WinClassic

Jeśli szukasz kwintesencji klasycznego motywu Windows 10, to jest to miejsce. Jeśli jesteś przygotowany na podążanie za dość rozbudowanym przewodnikiem tego słowa, Twój system Windows 10 będzie wyglądał jak Windows 98/2000, aczkolwiek ze wszystkimi dodanymi nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak pulpity nawigacyjne, Eksplorator plików, wysokie rozdzielczości itp. .

Najlepsze motywy Windows 10 Winclassic

To naprawdę imponujący projekt, za którym stoi wspaniała społeczność, która jest w pełni zaangażowana w odtworzenie, ale także unowocześnienie, starej szkoły Windows.

Biorąc pod uwagę skalę zmian, będziesz musiał zrobić znacznie więcej niż tylko użyć Łatacz motywów UltraUX aby załadować wiele innych motywów z tej listy. Ale zabierz się do pracy, a zostaniesz słusznie nagrodzony naprawdę atrakcyjnym motywem retro Windows (który jest również wysoce konfigurowalny!).

2. macOS Big Sur

Jedną z głównych rzeczy, na które narzekają ludzie przechodzący z Maca na Windowsa, jest projekt interfejsu użytkownika, który drastycznie różni się od tego, do czego są przyzwyczajeni. To, który z nich jest lepszy pod względem designu, to dyskusja na inny czas, ale chodzi o to, że jest na tyle inna, że ​​można się do niej dużo przyzwyczaić.

Motywy Big Sur dla systemu Windows 10 Macos

Albo zamiast uczyć się formularzy Windows, dlaczego nie po prostu zabierz ze sobą interfejs użytkownika macOS? Od centrum powiadomień po Launchpad, ekran blokady i sposób, w jaki przyciski sterujące oknami znajdują się w lewym górnym rogu okna zamiast w prawym górnym rogu, ten temat jest jednym z najlepszych odtworzeń środowiska Mac w systemie Windows. Wizualnie jest całkiem idealny, chociaż niektórzy mogą być zirytowani, że istnieją opcje, takie jak „Aktualizacja oprogramowania Apple”, które są w zasadzie zbędne (zamiast, powiedzmy, przekierowywanie do menu Windows Update).

Czytać  Kabel OMG Lightning to naprawdę narzędzie do hakowania

Dobrą wiadomością jest to, że możesz zastosować ten motyw do dowolnej wersji systemu Windows od XP do 10.

3. Biurko Jonatica-andl

Nazwa może niewiele zdradza, ale rzut oka na Fascynujący temat Jonatica-andl Powinien powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć. Wygląda pięknie, ze scentralizowanymi ikonami paska zadań i dokiem w stylu Mac tuż nad nim, co sprawia, że ​​całość wygląda bardzo stylowo.

Najlepsze motywy pulpitu Windows 10 Jonatica Andl

Uwielbiamy subtelne menu OSD w rogu, które wyświetla ważne informacje, takie jak wykorzystanie procesora, pamięci i dysku twardego, a także prędkość Internetu. I spójrz na ten fantazyjny datownik na górze pośrodku.

Pasek wyszukiwania Google to również miły bonus.

4. ciastoOS

Mieszanka żywych, prawie neonowych przycisków i ikon z mocnymi, nieprzezroczystymi czarnymi lub białymi motywami dla prawdziwych okien, ciastoOS to gustowny motyw dla tych, którzy chcą trochę „pop” w swoim systemie Windows. Ciężko jest porównać cakeOS do czegokolwiek innego niż powiedzieć, że ma przyjemny styl retro gumy balonowej. Nawet przycisk Start otrzymuje żywą metamorfozę, zachowując kolory logo Windows.

Najlepsze ciasta z motywami systemu Windows 10

Możesz dokonać różnych zmian w motywie, takich jak wybór między narożnikami bez obramowania, krawędzi lub zaokrąglonymi w rzeczywistych oknach, a także wygląd przycisków, gdy okno jest w stanie pływającym. Możesz także wybrać zaokrąglone (w stylu macOS) lub kwadratowe przyciski narożne okna w stylu Windows.

5. Szary motyw wigilijny

Jeden z najlepszych „mrocznych” tematów ostatnich czasów, SzaryEwaMotyw sprawia, że ​​Windows 10 jest dosłownie o wiele przyjemniejszy dla oka dzięki swojej palecie kolorów czerni i szarości. Dla tych, którzy znajdują ostre białe tło okien, takie jak Eksplorator plików i aplikacja Ustawienia, ta jest dla Ciebie.

best-windows-10-themes-greyevetheme

Należy pamiętać, że ten temat nie obejmuje zmian interfejsu ani układu. Trzyma się płaskiej konstrukcji Windowsa 10 i praktycznie wyłącza światła. Jeśli szukasz większych zmian w wyglądzie systemu Windows 10, czytaj dalej.

6. Windows XP

Zacznijmy od prawdopodobnie najbardziej nostalgicznego i powszechnie lubianego tematu w historii Windows: Windows XP. Czy ten niebiesko-zielony pasek zadań nie wygląda tak przytulnie i żywo?

najlepsze-okna-10-motywów-klasyczne-powłoki-windows-xp

Aby uzyskać autentyczny wygląd systemu Windows XP, musisz najpierw uzyskać Klasyczna powłoka, który zapewnia niezbędne narzędzia do dostosowywania systemu Windows 10. Następnie możesz uzyskać Pakiet klasyczny Shell XP dla systemu Windows 10 aby uzyskać niezmieniony wygląd XP.

Czytać  Kup laptopa Hyundai Hybook i MicroSD za jedyne 289 USD

7. Zmierzch

półcień-windows-motyw

Podobnie jak w przypadku innych tematów, które omówiliśmy w pozostałej części tej listy, Mrok Nie jest produkowany przez firmę Microsoft. Będziesz musiał najpierw zastosować powyższe poprawki i ręcznie umieścić pliki motywu we właściwym folderze, zanim będziesz mógł użyć motywu. Ale po skonfigurowaniu jest to piękny, ciemny motyw, który sprawia, że ​​korzystanie z systemu w nocy jest przyjemnością.

8. Łuk

motyw-window-smyk

Kokarda zawiera kilka wariacji swojego głównego tematu w czerni i bieli. Aby uzyskać maksymalny efekt, będziesz chciał zainstalować Pakiet ikon z kokardą wraz z tematem, również z DeviantArt.

9. Uprość 10

uproszczenie motywu 10 okien

Uprość 10 w rzeczywistości jest to pakiet motywów dla systemu Windows 10, skompilowany wokół tej samej prostej estetyki. Spłaszcza interfejs Windows tak bardzo, jak to możliwe, opierając się na subtelnych wariacjach szarości i bieli, aby odróżnić różne części interfejsu użytkownika. Zmniejsza również przyciski sterujące oknami, co może, ale nie musi, odpowiadać Twoim upodobaniom.

10. LABORATORIUM

laboratorium-tematyczne-wdowy

ABNajważniejszą zmianą wizualną jest ciężki czarny pasek biegnący u góry każdego okna tematycznego. Znacznie zmniejsza również kontrast w całym systemie i zmienia wygląd większości interfejsu użytkownika.

11. Hymn drugi

hymn-dwa-okna-motyw-2

Jak LAB, Hymn drugi dodaje również ciężki czarny pasek na górze wszystkich okien tematycznych. Nie zmniejsza jednak tak bardzo kontrastu jak LAB, przez co jest nieco przyjemniejszy dla oczu.

Jeśli chcesz zaryzykować trochę frustracji, aby uzyskać znacznie bardziej atrakcyjny system, te motywy Windows 10 będą dla Ciebie. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących systemu Windows 10, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym resetowania ustawień zasad grupy. Jeśli nadal używasz systemu Windows 7 (prawdopodobnie nie powinieneś), możesz również sprawić, by wyglądał jak Windows 10.

Czy ten artykuł jest przydatny?