11 najlepszych aplikacji do przesyłania strumieniowego DLNA na Androida

11 najlepszych aplikacji do przesyłania strumieniowego DLNA na Androida

DLNA to wygodny pseudonim dla czegoś, co brzmi znacznie przerażająco: Digital Living Network Alliance. Jednak to, co robi, nie jest przerażające, pozwalając łączyć ze sobą urządzenia zgodne z DLNA i bezproblemowo przesyłać strumieniowo dane między nimi bezprzewodowo – zdjęcia, filmy, ekran główny Androida, co tylko chcesz.

To dość stary format, ale wciąż jest solidny, co dowodzi, że zarówno Microsoft, jak i Sony próbowały go pominąć odpowiednio na swoich Xbox One i PS4, ale obaj dodali go z powrotem ze względu na popularne zapotrzebowanie. Niech żyje DLNA!

Zbadaliśmy dobre i złe aplikacje do przesyłania strumieniowego DLNA i zawęziliśmy je do najlepszych. Więc przewiń w dół i wybierz.

1. OHP

Wszechobecny odtwarzacz multimedialny ma tendencję do pojawiania się w obszarach, które w naturalny sposób nie są z nim kojarzone.

Transmisja Vlc Dlna

Na przykład, VLC Jest to nie tylko świetny odtwarzacz wideo, ale także świetny odbiornik DLNA, umożliwiający łatwe przeglądanie plików przechowywanych na lokalnym serwerze multimedialnym i ich odtwarzanie. Stamtąd możesz korzystać z funkcji przesyłania strumieniowego VLC, aby przesyłać strumieniowo swoje treści bezpośrednio do Chromecasta lub innych gadżetów do przesyłania strumieniowego.

Aplikacja ma prosty i łatwy w obsłudze interfejs i bardzo się rozwinęła, odkąd kilka lat temu wyszła z wersji beta. Chociaż VLC nie jest tak dobrze znany na Androidzie jak na PC, nadal jest jedną z najlepszych opcji.

2. Pleks

Pleks Jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie aplikacji do przesyłania strumieniowego. Jego interfejsy są eleganckie, pobiera wszelkiego rodzaju metadane dla twoich multimediów, aby wyglądały elegancko i profesjonalnie, jest świetny pod każdym względem. Poza tym Plex można również włączyć jako serwer DLNA (Ustawienia -> Serwer -> DLNA), dzięki czemu można połączyć go bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami domowymi z certyfikatem DLNA i zapewnić im interfejs, na jaki zasługują, na tablecie z Androidem lub Android TV.

Transmisja Plex Dlna

Plex oferuje najlepsze funkcje przesyłania strumieniowego multimediów, takie jak udostępniane listy odtwarzania między urządzeniami, wznawianie filmów na różnych urządzeniach Plex, używanie urządzenia z Androidem jako pilota Plex TV i wiele więcej. Nie możemy go wystarczająco polecić.

3. Strumieniowe przesyłanie wideo: Castify

Karać Jest to kolejna popularna opcja dla użytkowników, którzy chcą przesyłać strumieniowo filmy z przeglądarki internetowej lub telefonów z systemem Android na urządzenia zgodne z DLNA. Możesz także skorzystać z aplikacji Castify, aby przesyłać filmy do Chromecasta, Fire TV itp. W przypadku urządzeń Roku aplikacja ma opcję zdalnego sterowania.

Karać

Obsługuje przesyłanie strumieniowe wideo z telefonów z systemem Android do wszystkich telewizorów zgodnych z DLNA takich marek jak TCL, Phillips, Sony Bravia, Sharp, Samsung, LG i innych. Będziesz jednak musiał tolerować reklamy w bezpłatnej wersji Castify.

Czytać  5 aplikacji na Androida, które usprawnią korzystanie z WhatsApp

4. Obsada lokalna

Jedna z najbardziej uznanych aplikacji do przesyłania strumieniowego w domu na naszej liście, LocalCast komunikuje się z urządzeniami DLNA, UPnP, a nawet Samba, aby przesyłać strumieniowo zawartość z telefonu w całym domu. Jeśli masz Chromecasta, LocalCast umożliwia obracanie i powiększanie obrazów w locie, a także jest zintegrowany z Opensubtitles.org, umożliwiając szybkie pobieranie napisów do filmów itp. Podczas ich oglądania.

Przesyłanie strumieniowe wideo Localcast

LocalCast współpracuje z popularnymi urządzeniami, takimi jak Chromecast, Amazon Fire TV, konsole do gier i wszystkie duże marki Smart TV. Zwykle ma wyższą jakość przesyłania strumieniowego wideo niż nawet własne aplikacje Google, takie jak Zdjęcia Google, ma własną przeglądarkę internetową, którą może przesyłać strumieniowo i może przesyłać strumieniowo z pamięci sieci domowej, dzięki czemu jest doskonały i łatwy w użyciu. pakiet.

5. Kodi

Żaden artykuł na temat aplikacji do przesyłania strumieniowego nie może uniknąć wzmianki o najsłynniejszym (lub niesławnym?) Z nich wszystkich. Kodi jest to aplikacja centrum multimedialnego, która nie została zaprojektowana wyłącznie z myślą o przesyłaniu strumieniowym DLNA (jest to bardziej podstawowa technologia DLNA, UPnP), ale możesz ją skonfigurować w ten sposób, jeśli chcesz.

najlepszy-dlna-android-kodi-app-player

Największą zaletą Kodi dla użytkowników Androida jest to, że jest pełen dodatków, od oficjalnych, takich jak YouTube i główne kanały sportowe, po repozytoria, które zapewniają dostęp do kanałów z całego świata. Oczywiście doskonale nadaje się również do strumieniowego przesyłania multimediów przechowywanych lokalnie.

Specjalnością Kodi jest wideo, a jego interfejs użytkownika został do tego zaprojektowany, ale można go również używać do przeglądania obrazów i słuchania radia. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo muzykę, dostępne są lepsze opcje.

6. Obsada Hi-Fi + DLNA

Przesyłanie strumieniowe Hi-Fi + DLNA jest dedykowany do muzyki i obsługuje odtwarzanie najpopularniejszych formatów plików muzycznych (MP3, AAC, FLAC, WAV) na urządzeniach Google Home, a także innych urządzeniach obsługujących strumieniowanie DLNA.

HiFi Dlna

Możesz ustawić wszystkie rodzaje losowego odtwarzania muzyki, czy to pojedynczych utworów, wykonawców czy albumów, a także możesz odtwarzać muzykę z urządzenia z Androidem lub innych urządzeń DLNA, które zawierają muzykę. Jeśli chcesz po prostu przesyłać strumieniowo muzykę, jest to najlepsza opcja.

7. XCast

Aplikacja do przesyłania strumieniowego Xcast

XCast to bezpłatna aplikacja na Androida, która może pomóc w przesyłaniu strumieniowym DLNA. Możesz wybrać zdjęcia, filmy i inne pliki multimedialne z pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej karty SD przez Wi-Fi. Wystarczy pobrać aplikację DLNA / UPnP na telefon z Androidem, aby wysyłać multimedia bezpośrednio do urządzeń zgodnych z DLNA. Ponadto możesz sterować telewizorem za pomocą telefonu, odtwarzać losowo, zapętlać i powtarzać multimedia. Połączenie jest również łatwe do nawiązania. Ponadto obsługuje różne protokoły transmisji bezprzewodowej inne niż DLNA.

Czytać  7 najlepszych bezstratnych odtwarzaczy audio na Androida

8. MediaMonkey

MediaMonkey Zapewnia znacznie więcej niż DLNA, umożliwiając synchronizację i przesyłanie strumieniowe multimediów na wiele urządzeń za pośrednictwem Wi-Fi, UPnP, Bluetooth i oczywiście DLNA. To, co go wyróżnia, to przejrzysty interfejs i mnóstwo narzędzi do zarządzania multimediami, aby utrzymać porządek w bibliotece: zarządzanie listami odtwarzania, edycja wielu plików i zakładki, żeby wymienić tylko kilka.

Aplikacje do strumieniowego przesyłania wideo Media Monkey Dlna

Będziesz musiał zapłacić za dodatkowe funkcje, takie jak nieograniczone korzystanie z DLNA, ale warto wydać kilka dolarów w naszych oczach na jedną z bardziej wszechstronnych aplikacji do przesyłania strumieniowego.

9. BubbleUPnP

BubbleUPnP UPnP / DLNA umożliwia strumieniowe przesyłanie treści bezpośrednio z urządzenia do zgodnego urządzenia DLNA. Jest kompatybilny z Chromecastem, dowolnym telewizorem zgodnym z DLNA i najnowszą generacją konsol do gier. Oprócz podstawowego przesyłania strumieniowego oferuje również funkcje, takie jak kolejka odtwarzania, edytowalne listy odtwarzania, scrobbling, wyłącznik czasowy i różne tryby odtwarzania losowego. Posiada pełnoekranową przeglądarkę obrazów oraz funkcję zdalnego sterowania.

Aplikacje do przesyłania strumieniowego Bubble Upnp Dlna

A co najlepsze, to nic nie kosztuje.

10. Osobiste iMediaShare

Aplikacje do przesyłania strumieniowego Imediashare Dlna

Jeśli chcesz mieć aplikację DLNA z niesamowitym interfejsem, podaj Osobiste iMediaShare próba. Aplikacja umożliwia strumieniowe przesyłanie cyfrowych multimediów bezpośrednio z urządzenia z systemem Android do dużego telewizora bez użycia kabli. Gdy zawartość multimedialna jest odtwarzana na telewizorze, aplikacja działa jak pilot do sterowania odtwarzaniem, takim jak pauza, następny itp., za pomocą gestów dłoni.

11. AllCast

Aplikacje do przesyłania strumieniowego Allcast Dlna

Podczas gdy wszystkie aplikacje wymienione do tego momentu przesyłają zawartość do dowolnego urządzenia, AllCast oferuje największą kompatybilność. Możesz przesyłać multimedia do Chromecasta, Amazon Fire TV, Apple TV, Xbox 360 i Xbox One, PS4 i innych urządzeń obsługujących DLNA. Umożliwia także przesyłanie strumieniowe z Dropbox, umożliwiając bezpośrednie przesyłanie strumieniowe treści bez konieczności ich wcześniejszego pobierania.

Po co używać starych, tandetnych dysków twardych, skoro możesz robić tak wiele wspaniałych rzeczy bezprzewodowo i udostępniać treści za pomocą aplikacji do przesyłania strumieniowego DLNA? Konfiguracja strumieniowania DLNA może wydawać się nieco skomplikowana, ponieważ oznacza to skrót od długiego i skomplikowanego terminu technicznego, ale w rzeczywistości jest to dość łatwe. Aby uzyskać więcej poprawek opartych na Androidzie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak włączać i wyłączać latarkę Androida, a także naszą listą najlepszych aplikacji do hakowania na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?