100% wykorzystania procesora w systemie Windows 10? Oto jak to naprawić

100% wykorzystania procesora w systemie Windows 10?  Oto jak to naprawić

Wszyscy tam byliśmy. Włączasz komputer i zamiast iść prosto do pracy, masz do czynienia z straszliwym spowolnieniem i hałaśliwymi fanami. Pasta kontrola + Reszta + Ucieczka, a zobaczysz, że wykorzystanie procesora wynosi niewytłumaczalnie 100%.

Jest to powszechny problem, który na szczęście zazwyczaj nie jest zbyt trudny do rozwiązania. Oto kilka poprawek dotyczących problemu 100% wykorzystania procesora.

100% wykorzystanie procesora w grach

Większość gier ma tendencję do obciążania procesora graficznego, a nie procesora, więc naprawdę nie powinieneś wywierać zbyt dużego nacisku na procesor. Jeśli więc uruchomisz grę i zużywa ona do 100% procesora, może wystąpić problem, w który musisz interweniować, ponieważ może to powodować wąskie gardła wydajności i brzydki efekt „przeniesienia”.

Przed poniższymi wskazówkami dotyczącymi konkretnych gier spróbuj tymczasowo wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym w programie Windows Defender podczas grania, ponieważ niektórzy ludzie zgłaszali, że powoduje to wysokie zużycie procesora podczas grania.

Aby to zrobić, w systemie Windows przejdź do „Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Zabezpieczenia systemu Windows -> Ochrona przed wirusami i zagrożeniami -> Zarządzaj ustawieniami”.

Napraw 100 gier Windows używających procesora

Tutaj zmień suwak „Ochrona w czasie rzeczywistym” na „Wył.”. Zalecamy ponowne włączenie go po zakończeniu gry.

Napraw zużycie procesora do 100% w Apex Legends

Niesamowita gra Battle Royale Apex Legends nie powinna opróżniać twojego procesora, ale jeśli tak, to dobrzy ludzie ze społeczności graczy mają dla ciebie dobre rozwiązanie.

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla dużego zużycia procesora podczas grania w Apex Legends jest przejście do ustawień graficznych gry i przyjrzenie się ustawieniom synchronizacji pionowej. Jeśli synchronizacja pionowa jest wyłączona, zmień ją na „Dynamiczna”, zastosuj, a następnie z powrotem na wyłączoną.

I odwrotnie, jeśli twój tryb synchronizacji pionowej jest inny, przełącz się na alternatywny tryb synchronizacji pionowej i przełącz z powrotem. Powinieneś to zrobić

Napraw użycie procesora do 100% w Warzone

Darmowa gra Battle Royale Activision Blizzard, rodzaj samodzielnego rozszerzenia do Call of Duty: Modern Warfare, nie jest zbyt dobrze zoptymalizowana, a aby naprawić problem z wysokim zużyciem procesora, musisz grać w Menedżerze zadań.

Przejdź do Menedżera zadań, naciskając kontrola + Reszta + wyjście, kliknij kartę Szczegóły, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy opcję „ModernWarfare”.

Napraw Warzone gier w systemie Windows przy użyciu 100 procesorów

W menu kontekstowym przejdź do „Ustaw priorytet”, a następnie zmień priorytet gry na „Wysoki”.

Notatka: Jeśli masz wysokie zużycie procesora w innych grach, ta wskazówka może również rozwiązać ten problem.

Host dostawcy WMI ze 100% procesorem

Host dostawcy WMI (Windows Management Instrumentation) to podstawowa usługa w systemie Windows 10, która łączy się z różnymi programami na komputerze w celu wysyłania informacji o systemie operacyjnym. Innymi słowy, jest to bardzo ważny proces i nie należy go lekko wyłączać. Jeśli jednak widzisz w zakładce Procesy Menedżera zadań, że zużywasz dużo procesora, to oczywiście powinieneś coś z tym zrobić.

Host dostawcy Windows 10 Wmi ze 100 użyciem procesora

Pierwszą rzeczą, którą możesz spróbować, jest ponowne uruchomienie usługi WMI. Przejdź do aplikacji Usługi. (Możesz tam szybko dotrzeć, wpisując services w wyszukiwaniu w menu Start). Przewiń w dół do Instrumentacji zarządzania Windows, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Uruchom ponownie.

100 użycia procesora Usługa hosta dostawcy Windows 10 Wmi

Jeśli to nie zadziała, następne rozwiązanie jest nieco bardziej złożone, ale może również zaoferować bardziej długoterminowe rozwiązania problemów z procesorem.

Czytać  8 jajek wielkanocnych i sekretów systemu Windows 10, których możesz szukać

Jeśli twoje 100% użycie procesora jest spowodowane przez proces hosta dostawcy WMI w Menedżerze zadań, możesz zagłębić się w problem. naciskać Wygrać + r , a następnie otwórz „eventvwr”. Tutaj w lewym okienku przejdź do „Dzienniki aplikacji i usług -> Microsoft -> Windows -> WMI-Activity -> Operational”. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich procesów, z którymi ma do czynienia host dostawcy WMI.

Sprawdź środkową kolumnę „Operacyjne”, poszukaj błędów w usłudze, następnie w zakładce „Ogólne” poniżej zaznacz numer „ClientProcessId”. Powinno to pomóc w powiększeniu aplikacji lub przetworzeniu zatykania usługi hosta dostawcy WMI.

Napraw 100 użycia procesora w przeglądarce zdarzeń systemu Windows 10

Wróć do Menedżera zadań, kliknij kartę „Szczegóły”, a następnie posortuj procesy według „PID”. Znajdź proces z błędem, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Otwórz lokalizację pliku”. Dzięki temu dowiesz się, do jakiego oprogramowania jest dołączony proces i czy możesz ponownie zainstalować, odinstalować, zaktualizować sterowniki itp.

Napraw 100 użycia procesora Windows 10 Wyłącz lokalizację otwartego pliku

Na hoście dostawcy WMI może wystąpić wiele błędów, w takim przypadku należy powtórzyć powyższy proces, aby naprawić różne błędy. Możliwe jest również, że tylko jedna aplikacja / proces przez cały czas obciążał Twój procesor, w takim przypadku dobrze jest iść po tym, jak rozprawisz się ze sprawcą.

Wyłącz Superfetch (lub wyszukiwanie w systemie Windows)

Superfetch to proces, w którym system Windows 10 uczy się, których aplikacji używasz najczęściej, a następnie wstępnie je wyszukuje, aby ładowały się szybciej za każdym razem, gdy z nich korzystasz. Jest to ciągły proces w tle, który zwykle nie powoduje problemów, ale nie zawsze działa dobrze ze starszymi urządzeniami.

Aby dowiedzieć się, czy Superfetch (lub inna usługa) obciąża procesor, otwórz Menedżera zadań (kontrola + Reszta + Ucieczka), kliknij „Więcej szczegółów”, a następnie „CPU”, aby posortować procesy według ilości używanego procesora.

Jeśli zauważysz, że „Host usługi”, taki jak Superfetch lub coś innego, zużywa dużo procesora, możesz spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Zakończ proces”.

Napraw 100 użycia procesora w Windows 10 Superfetch

Alternatywnie, aby wyłączyć go na stałe (lub do momentu ponownego włączenia systemu Windows, co może się zdarzyć po aktualizacji systemu operacyjnego), naciśnij Wygrać + r, pisze servicesnastępnie w oknie Usługi przewiń w dół do Superfetch.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Superfetch, kliknij Właściwości, a następnie w oknie Właściwości kliknij menu rozwijane obok „Typ uruchomienia”, kliknij „Wyłączone” i OK.

Napraw 100 użycia procesora Windows 10 Wyłącz Superfetch

Z technicznego punktu widzenia możesz to zrobić z każdą usługą, która obciąża procesor, ale niektóre usługi są krytyczne dla systemu, więc musisz być ostrożny. Innym winowajcą wysokiego zużycia procesora jest „Wyszukiwanie systemu Windows”, które można również bezpiecznie wyłączyć.

Czytać  Jak otwierać pliki lokalne w przeglądarce w systemie Windows

Zresetuj swój plan zasilania

Zabawa z opcjami zasilania systemu Windows może mieć znaczny wpływ na wydajność komputera. Jeśli jest ustawiony na „Wysoka wydajność”, zwłaszcza jeśli dokonałeś zmian w „ustawieniach planu”, możliwe, że przeciążasz procesor. (Ponownie, starsze urządzenia są na to podatne.)

Napraw 100 użycia procesora Plany zasilania systemu Windows 10

Pisze power plan na pasku Rozpocznij wyszukiwanie, a następnie kliknij „Wybierz plan zasilania”. Jeśli jest w trybie „Wysoka wydajność” lub „Oszczędzanie energii”, przełącz na „Zrównoważony”.

Aby uzyskać większą pewność, kliknij „Zmień ustawienia planu”, a następnie na nowym ekranie kliknij „Przywróć ustawienia domyślne tego planu”.

Sprawdź swój zasilacz

Jest to problem, który może dotyczyć zarówno użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i laptopów z systemem Windows 10. Jeśli masz uszkodzony zasilacz (przewód zasilający w laptopie, zasilacz w komputerze stacjonarnym), może automatycznie zacząć zmniejszać napięcie procesora, aby oszczędzać energię. Gdy jest niskie napięcie, twój procesor może działać z zaledwie ułamkiem swojej pełnej mocy, stąd możliwość przejawiania się jako 100% wykorzystanie procesora w systemie Windows 10.

100 Wykorzystanie procesora Windows 10 Sprawdź Psu

Rozwiązanie tego problemu na laptopie jest dość proste: odłącz laptopa od przewodu zasilającego, a następnie kliknij ikonę baterii w prawym dolnym rogu pulpitu Windows 10 -> Ustawienia baterii -> Ustawienia baterii Zasilanie i uśpienie -> Dodatkowe zasilanie Ustawienia i wybierz Wysoka wydajność. Jeśli problem dotyczył twojego zasilacza, użycie procesora powinno powrócić do normy w menedżerze zadań (kontrola + Reszta + wyjście).

Na komputerze stacjonarnym sytuacja może być nieco bardziej skomplikowana, ponieważ musisz fizycznie odłączyć zasilacz od komputera i wypróbować inny. Zalecamy skorzystanie z innych wskazówek wymienionych poniżej, zanim spróbujesz tego.

Wyłącz oprogramowanie antywirusowe innych firm

Ten może być nieco kontrowersyjny, ale naszym zdaniem, jeśli używasz oprogramowania antywirusowego w systemie Windows 10, prawdopodobnie niepotrzebnie obciążasz procesor (zwłaszcza jeśli jest starszy). Zwykle nie zraniony dla większego bezpieczeństwa, ale prawdopodobnie go nie potrzebujesz.

Każdego roku piszemy szczegółową funkcję dotyczącą wbudowanego oprogramowania zabezpieczającego systemu Windows 10, Windows Defender, i każdego roku staje się ona coraz lepsza. W tej chwili jest mniej więcej na równi z najlepszym dostępnym oprogramowaniem antywirusowym.

Nie bój się wyłączać oprogramowania antywirusowego innej firmy, aby sprawdzić, czy pomaga ono w wykorzystaniu procesora. Jeśli tak, odinstaluj go, ponieważ program Windows Defender naprawdę powinien Cię chronić.

Przy dużym obciążeniu procesora może również działać dość gorąco, więc przygotowaliśmy kilka sposobów na obniżenie temperatury procesora. Proces WSAPPX może również powodować wysokie zużycie procesora, więc kliknij nasz przewodnik, jak sobie z tym poradzić.

Czy ten artykuł jest przydatny?