10 przydatnych funkcji Brave, o których istnieniu nie wiedziałeś

10 przydatnych funkcji Brave, o których istnieniu nie wiedziałeś

Przeglądarka Brave od jakiegoś czasu zdobywa popularność i bazę użytkowników i nie bez powodu. Ta ukierunkowana na prywatność przeglądarka jest wyposażona w ciekawe funkcje, dzięki którym jest jednym z głównych konkurentów Google Chrome. Dowiedzmy się, jakie są te przydatne funkcje, które sprawiają, że Brave jest dobrą alternatywą.

1. Zarządzaj blokowaniem reklam

Przeglądarka Brave już teraz świetnie sobie radzi z blokowaniem reklam i modułów śledzących, ale zaawansowani użytkownicy docenią większą kontrolę nad tym, co jest blokowane i jak.

Odważna opcja jednostki reklamowej

Na przykład przejdź do „Ustawienia -> Odważny blok reklam” i możesz włączyć dodatkowe filtry, a także dodać własny filtr na dole.

2. Blokuj sieci społecznościowe

Ukryta na stronie Ustawienia Brave to kolejna funkcja prywatności, która jest domyślnie wyłączona. Możesz zablokować serwisom społecznościowym, takim jak Facebook, wyświetlanie przycisków logowania i innych osadzonych postów na stronach internetowych.

Odważny bloker mediów społecznościowych

Jest to przydatne, jeśli obawiasz się indeksowania przez takie witryny w sieci. Witryny społecznościowe są znane z tego, że gromadzą dane użytkowników w celu dostarczania odpowiednich treści i lepszych reklam.

3. Przesyłaj strumieniowo pliki torrent

Większość przeglądarek nie pozwala na bezpośrednie odtwarzanie pobranych plików multimedialnych torrent. Potrzebujesz aplikacji, ale Brave działa inaczej. Integruje się z WebTorrent natywnie, aby umożliwić użytkownikom strumieniowe przesyłanie plików torrent bezpośrednio w przeglądarce. Opcja jest również domyślnie włączona.

Odważna opcja Webtorrent

Należy pamiętać, że istnieją inne rozszerzenia wbudowane w przeglądarkę Brave niż tylko WebTorrent.

4. Odważna rozmowa

Brave, który próbuje zmierzyć się z takimi firmami jak Google Meet i Zoom, uruchomił Talk, własną wersję wideorozmów i konferencji. Brave dba o to, aby czaty były szyfrowane i nie były gromadzone żadne dane.

Rozmowa wideo Odważna rozmowa

Inne fajne funkcje obejmują możliwość przesyłania strumieniowego na żywo do YouTube i oglądania transmisji razem ze znajomymi (impreza przy oglądaniu). Wszystko to jest bezpłatne. Chociaż nie ma ograniczeń co do czasu trwania ani liczby połączeń podczas wykonywania połączeń 1:1, połączenia grupowe wymagają abonamentu, który kosztuje 7 USD / miesiąc i oferuje funkcje premium, takie jak nagrywanie. Nadal nie możesz używać tokenów BAT do płacenia za Talk. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o BAT.

5. Zarabiaj i napij się dzięki Brave Rewards

Przeglądarka Brave przyciągnęła uwagę po uruchomieniu, ponieważ była pierwszą przeglądarką opartą na blockchainie z własnym tokenem kryptograficznym. Podstawowy token uwagi (BAT) to sposób firmy Brave na nagradzanie użytkowników za oglądanie do pięciu reklam dziennie i jest opcjonalny. Chodzi o to, aby podzielić się przychodami z użytkownikami końcowymi, nagradzając ich za poświęcony czas i uwagę.

Panel Odważnych Nagród

Możesz łatwo przełączyć przełącznik Reklamy na stronie „Ustawienia -> Nagrody”. Token może być również używany do napiwków twórcom treści. Nie produkujesz wystarczającej liczby tokenów lub nie chcesz oglądać reklam? Kup kilka tokenów BAT, aby doładować portfel przeglądarki, aby automatycznie napiwki lub wsparcie dla twórców treści.

Automatyczny wkład Brave Rewards

Po raz kolejny zespół Brave twierdzi, że dopasowanie reklam nastąpi na Twoim urządzeniu i że Twoje dane osobowe nie zostaną ujawnione w celu otrzymania odpowiednich reklam. Jesteśmy sprawdzonym, nieustraszonym twórcą treści, który pozwala czytelnikom na napicie się strony za ich wysiłki. Kliknij ikonę trójkąta, aby sprawdzić, czy Twoja ulubiona witryna jest członkiem, czy nie.

Odważna funkcja końcówki

6. Integracja DuckDuckGo i TOR

Przeglądarka Brave jest kompatybilna z DuckDuckGo, która jest wyszukiwarką ukierunkowaną na prywatność i ma również zintegrowany TOR. Przeglądarka routera cebulowego jest powszechnie uważana za najbardziej bezpieczną i prywatną przeglądarkę.

Odważny tryb incognito

Otwórz tryb incognito, a Brave automatycznie użyje TOR; należy jednak pamiętać, że korzystanie z TOR w Brave to nie to samo, co korzystanie z samodzielnej aplikacji przeglądarki TOR. Ale nadal zapewnia dobrą ochronę, zwłaszcza w połączeniu z własną wyszukiwarką Brave.

Czytać  7 najlepszych rozszerzeń Google Chrome do dodawania adnotacji do tekstu w sieci

7. Odważne poszukiwania

Najnowszą sztuczką, którą Brave ma dla świata, jest wyszukiwarka, a beta był dostępny od niedawna. Chociaż nie jest to nigdzie w pobliżu tego, co oferuje Google, a nawet Bing, jest to w rzeczywistości odważny ruch.

Odważne wyniki wyszukiwania

Ponownie skupiamy się przede wszystkim na prywatności i bezpieczeństwie. Wyszukiwania Brave Claim nie są śledzone, a działania nie pozostawiają śladów. Nie zastąpi on twojego codziennego kontrolera w najbliższym czasie, ale z pewnością jest interesujący w użyciu.

8. Odważna synchronizacja

Zamiast polegać na e-mailu lub identyfikatorze użytkownika do synchronizacji danych między platformami, przeglądarka Brave oferuje 24-wyrazową frazę otwierającą powiązaną z Twoim portfelem. Tak działają wszystkie portfele kryptograficzne na blockchainie.

Odważna synchronizacja portfela

Wystarczy otworzyć przeglądarkę Brave na smartfonie i zeskanować kod QR lub ręcznie wpisać frazę otwierającą, aby zsynchronizować dane na obu urządzeniach. Pamiętaj, że każdy, kto ma dostęp do frazy, ma dostęp do Twojego portfela Brave, jego danych i przechowywanych w nim tokenów szyfrowania.

9. Dzielne tarcze

Reklamy to nie jedyna rzecz, o którą musisz się martwić podczas odwiedzania witryny. Istnieje również wiele skryptów działających w tle. Niektóre z nich zbierają dane, podczas gdy inne automatycznie odtwarzają np. wideo.

Dzielne tarcze

Po włączeniu Brave Shields zablokują wszystkie te tropiciele. Wystarczy kliknąć ikonę przeglądarki Brave na dole paska adresu, aby zobaczyć wyniki i włączyć / wyłączyć Shield. To nie tylko poprawi komfort przeglądania, ale także wydłuży czas ładowania strony.

10. Portfel krypto

Natywny portfel przeglądarki Brave integruje się z Metamaska, popularny portfel używany do uzyskiwania dostępu do produktów DeFi (zdecentralizowanych finansów) za pośrednictwem Dapps (zdecentralizowanych aplikacji).

Opcja odważnej metamaski

Istnieją również widżety, które łączą przeglądarkę z popularnymi scentralizowanymi giełdami, takimi jak Binance i FTX.

Odważny Widżet Binance

Korzystając z połączenia portfela Brave i integracji DeFi, scentralizowanych wymian i aplikacji, możesz teraz kupować, sprzedawać, handlować i obstawiać kryptowaluty i nie tylko, a wszystko to za pomocą jednej przeglądarki i portfela.

Czytać  7 przydatnych internetowych stacji radiowych do słuchania muzyki

Częste pytania

1. Jakie platformy obsługuje przeglądarka Brave?

Przeglądarka Brave jest dostępna w systemach Windows, macOS, Linux, Android i iOS.

2. Czy przeglądarka Brave jest bezpieczna?

Tak. Odważny kod źródłowy przeglądarki to dostępne na GitHubie dla każdego do weryfikacji i audytu.

3. Czy Brave sprzedaje dane użytkownika?

Odważne notatki dotyczące witryny w przeglądarce że nie ma dostępu do danych umożliwiających identyfikację użytkownika. Dane są anonimizowane przed udostępnieniem reklamodawcom.

4. Ile Ci płaci Brave?

Jeśli zrezygnowałeś z reklam, Brave podzieli się 70 procentami przychodów z reklam, które Brave otrzymuje w swoim natywnym tokenie, BAT.

Kończący się

Za pomocą przeglądarki Brave założyciel Brendan Eich, który również założył Mozillę i napisał JavaScript, próbuje stawić czoła firmom takim jak Google i Bing. Brave ma imponujący zestaw funkcji związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, które coraz częściej stają się tematem rozmów.

Niektóre funkcje, takie jak VPN, są ograniczone do urządzeń z systemem iOS, ale istnieje wiele innych aplikacji VPN, które obejmują wszystkie popularne platformy stacjonarne i mobilne. Spojrzeć na nich.

Czy ten artykuł jest przydatny?