10 powodów, dla których warto uaktualnić do systemu Windows 11

10 powodów, dla których warto uaktualnić do systemu Windows 11

Nadchodzi Windows 11, ale z jakich namacalnych powodów musisz go zaktualizować w porównaniu z Windows 10? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie, wyjaśniając główne nowe funkcje systemu Windows 11 i ich znaczenie.

1. Bądź na bieżąco (za darmo, jeśli używasz systemu Windows 10!)

Pierwszą i najbardziej oczywistą zachętą dla użytkowników do uaktualnienia do systemu Windows 11 jest bycie na bieżąco, zwłaszcza w dzisiejszej erze ataków ransomware. System Windows 11 będzie pierwszym, który otrzyma poważne poprawki i aktualizacje zabezpieczeń, które mogą mieć wpływ na użytkowników wcześniejszych wersji systemu Windows. . Nawet jeśli nie interesują Cię nowe funkcje, ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo i być na bieżąco.

2. Kompatybilność z aplikacjami na Androida

Windows 10 Powody 11 Aplikacje na Androida

System Windows 11 będzie oferował obsługę aplikacji na Androida za pośrednictwem sklepu Amazon Appstore, a nawet zintegruje je z paskiem zadań, gdy będą używane, podobnie jak natywna aplikacja dla systemu Windows. . Pobieranie własnych plików APK powinno być możliwe według programisty systemu Windows, chociaż system Windows 11 nie udostępnił jeszcze tej funkcji w wersji zapoznawczej. (Podgląd dla niejawnych testerów dostępny w chwili pisania tego tekstu nie jest jeszcze obsługiwany w systemie Android).

3. Wsparcie DirectStorage

Wszyscy wiedzą, że dysk półprzewodnikowy (SSD) przyspiesza działanie komputera, ale większość nowoczesnych gier nie wykorzystuje tej dodatkowej prędkości. Ale ponieważ konsole z serii PS5 i Xbox są zbudowane na dyskach SSD NVMe jako podstawa, gry są tworzone z myślą o tym poziomie szybkości przechowywania, co znacznie zwiększa możliwości. DirectStorage wprowadza tę technologię do systemu Windows, ale będzie dostępna tylko w systemie Windows 11.

4. Dostosuj układy, aby poprawić dopasowanie do systemu Windows

10 powodów, okno 11 Ulepszone dopasowanie

Snap jest podstawową funkcją systemu Windows od systemu Windows 7, ale do tej pory nie przeszedł wielu zmian. Predefiniowane i konfigurowalne układy Snap zostały dodane do funkcji Snap w systemie Windows 11, umożliwiając łatwy dostęp do dowolnej liczby unikalnych układów okien w dowolnym momencie.

Czytać  Powstrzymaj komputer przed losowymi szumami USB

5. Grupy Snap (aby zapamiętać projekty snapów)

Oprócz nowych gotowych i konfigurowalnych układów przyciągania dodano grupy przyciągania. Grupy przyciągania służą do zapisywania określonych projektów dla określonych zastosowań. Na przykład, jeśli potrzebujesz edytować wideo i mieć edytor wideo na środku ekranu, a odtwarzacz multimedialny na drugim, Snap Group zapamięta to za Ciebie.

Jeśli jednak znasz system Windows, możesz rozpoznać niektóre z tych nowych funkcji FancyZones / PowerToys Snap. Nie uważamy, że jest to to samo, co funkcja zawarta w systemie operacyjnym, ale jeśli chcesz teraz wypróbować tę funkcję systemu Windows 11, zapoznaj się z naszym artykułem o PowerToys.

6. Integracja Microsoft Teams

Realia 2020 roku sprawiły, że dobre oprogramowanie do wideokonferencji jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Microsoft Teams spisał się pod tym względem dobrze, więc jest zintegrowany bezpośrednio z Windows 11. To duża zmiana w stosunku do Teams, który został wycięty na początku pracy w domu, co?

7. Auto HDR, aby automatycznie dodać HDR do nowszych gier

10 powodów okno 11 Wyświetlacz HDR
Wyświetlacze 4K HDR są bardziej popularne niż kiedykolwiek, ale gier, które faktycznie obsługują HDR na PC, jest bardzo niewiele… aż do teraz.

HDR może wiele dodać do gry, ale niestety nie wszystkie gry obsługują go natywnie. Ma to sens, ponieważ HDR jest nieco złożony, ale w systemie Windows 11 firma Microsoft podjęła Technologia Xbox Auto HDR i zastosował go do wszystkich gier DirectX 11 (lub nowszych) działających w systemie operacyjnym.

Przynajmniej dla osób z telewizorami HDR i monitorami HDR, dzięki temu sporo gier będzie wyglądało lepiej niż kiedykolwiek bez konieczności dodatkowej pracy ze strony programistów.

8. Ulepszona obsługa wielu komputerów stacjonarnych

10 powodów, dla których Window 11 Multi Desktops i Bgs

Wcześniej wiele komputerów stacjonarnych w systemie Windows musiało dzielić to samo tło, z wyjątkiem korzystania z programów innych firm. Windows 11 będzie miał komputery stacjonarne z indywidualnym tłem wbudowane w system operacyjny, co pozwoli na ten dodatkowy poziom dostosowania.

Czytać  Jak defragmentować dysk twardy systemu Windows?

9. Obsługa DirectX 12 Ultimate

10 powodów 11 Directx 12ult Window

DirectX 12 Ultimate to miejsce, w którym wszystkie funkcje gier nowej generacji będą dostępne w systemie Windows, szczególnie w przypadku gier korzystających z funkcji takich jak ray tracing w czasie rzeczywistym i cieniowanie siatkowe. Jeśli chcesz mieć najwyższe ustawienia grafiki i liczbę klatek na sekundę w grze, posiadanie DirectX 12 Ultimate będzie koniecznością dla graczy Windows w przyszłości.

10. Last but not least: nowy interfejs

Nowy interfejs będzie miał skoncentrowany na ikonach pasek zadań, duży nacisk na przezroczystość podobną do szkła, której nie widzieliśmy od czasu Windows Vista, i wygląda naprawdę obiecująco, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do wyśrodkowanych pasków zadań z innych systemów operacyjnych.

W porządku, jeśli Cię to nie interesuje, ponieważ jesteśmy przekonani, że programiści podejmą kroki i utworzą paski zadań w klasycznym stylu dla systemu Windows 11, podobnie jak we wszystkich wersjach systemu Windows od czasu Vista. Dlatego umieszczamy tę funkcję na końcu; Ostatecznie całkiem nowy interfejs użytkownika jest właśnie tym – całkiem nowym interfejsem użytkownika.

Na co najbardziej czekasz w systemie Windows 11? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Źródło obrazu: Karlis Dambransu

.

Czy ten artykuł jest przydatny?