10 najlepszych funkcji Apple Notes, których potrzebujesz, aby zacząć

10 najlepszych funkcji Apple Notes, których potrzebujesz, aby zacząć

Apple Notes otrzymało przebudowę wraz z wydaniem iOS 15. Niektóre stare funkcje zyskały niewielki wzrost, a niektóre nowe funkcje zbliżyły je do popularnych aplikacji do robienia notatek innych firm, takich jak Evernote. Nie próbowałeś jeszcze Apple Notes? Czas zacząć korzystać z Apple Notes i odkryć te 10 niesamowitych funkcji.

1. Współpracuj z @Mention

Udostępnianie notatki w Apple Notes to nic nowego, ale teraz możesz także oznaczyć osobę w notatce. Umożliwi to użytkownikom oznaczanie osób znakiem „@”, aby zwrócić ich uwagę na coś ważnego w notatce.

Notatka o udostępnieniu Apple Note

Można to wykorzystać do stworzenia listy rzeczy do zrobienia, na której różni członkowie rodziny muszą kupować różne rzeczy. Może być również używany do delegowania zadań lub zwracania uwagi na szczegóły. Po prostu udostępnij notatkę w normalny sposób i dodaj „@” przed nazwiskiem osoby w dowolnym miejscu notatki.

Wskazówka: możesz także dodawać osoby do folderu w Apple Notes, w którym to przypadku wszystkie notatki w tym folderze będą dla nich dostępne.

2. Kategoryzuj notatki za pomocą #HashTags

Możesz teraz używać hashtagów w Apple Notes, podobnie jak w aplikacjach społecznościowych, takich jak Instagram. Wystarczy dodać jeden lub więcej hashtagów do notatki, aby je uszeregować. Ułatwia to również późniejsze ich odnalezienie za pomocą przeglądarki tagów, która jest wyjaśniona bardziej szczegółowo na tej liście.

Funkcja oznaczania notatek Apple

Możesz także wybrać wiele notatek i dodać do nich jeden lub więcej istniejących tagów.

3. Wyszukaj tagi za pomocą przeglądarki tagów

Nie tylko możesz wyszukiwać tagi za pomocą paska wyszukiwania, ale wszystkie tagi są ułożone alfabetycznie w przeglądarce tagów. Ułatwia to znalezienie tagów, jeśli masz ich dużo.

Przeglądarka tagów Apple Notes

Przejdź do strony głównej programu Notes, aby znaleźć nagłówek „Tagi”. Wybierz tag bezpośrednio tam lub dotknij „Wszystkie tagi”, aby zagłębić się w szczegóły. Wewnątrz możesz wyszukiwać tagi i wybierać więcej niż jeden tag, aby jeszcze bardziej zawęzić wyniki wyszukiwania.

Czytać  Do czego służy Bluetooth? 7 zastosowań technologii bezprzewodowej

4. Kategoryzuj oznaczone notatki za pomocą inteligentnych folderów

Foldery inteligentne to nic innego jak notatki oznaczone określonymi tagami, które są zgrupowane w folderze. Możesz wtedy szybko uzyskać dostęp do tego folderu z listy folderów. Mam na przykład jedną do poczty.

Inteligentne foldery Apple Notes

Aby utworzyć inteligentny folder, po prostu dotknij ikony „Folder” w lewym dolnym rogu i wybierz „Nowy inteligentny folder”. Możesz nazwać folder i wybrać jeden lub więcej znaczników, aby pogrupować notatki w folderze.

Tagi inteligentnych folderów Apple Notes

Możesz również tworzyć nowe etykiety w locie, jeśli chcesz.

5. Śledź aktywność użytkownika w widoku aktywności

Sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli, jeśli zbyt wielu członków aktywnie uczestniczy w notatce. Użyj widoku aktywności, aby śledzić, kto i kiedy wprowadził zmiany w notatce.

Widok aktywności notatek Apple

Stuknij ikonę „Osoby” u góry i wybierz przycisk „Pokaż całą aktywność”, aby wyświetlić wszystkie działania według daty, godziny i nazwy członka.

6. Użyj podświetleń, aby odróżnić zmiany

Śledzenie działań użytkownika ma sens, ale konieczność przechodzenia przez opcje interfejsu użytkownika jest przykrym obowiązkiem. Użyj funkcji Polecane, aby wyróżnić zmiany w notatce, dzięki czemu nie musisz wchodzić do menu. Zapewnia to również znacznie lepszy kontekst podczas czytania notatek.

Najważniejsze cechy Apple Notes

Kliknij ikonę „Osoby” i wybierz opcję „Pokaż polecane”. Zmiany wprowadzone przez innych członków będą oznaczone kolorami dla lepszego zróżnicowania.

Wskazówka: przesuń palcem w prawo, gdy notatka jest otwarta, aby zobaczyć najciekawsze momenty.

7. Rób szybkie notatki w dowolnym miejscu

Jednym z najszybszych sposobów uzyskania dostępu do aplikacji lub funkcji jest dodanie widżetu do Centrum sterowania, co działa również w przypadku Apple Notes. Przejdź do „Ustawienia -> Centrum sterowania” i dotknij ikony „+” obok „Uwagi”, aby ją dodać.

Widżet Centrum sterowania Apple Notes

Uruchom Control Center na dowolnym ekranie, aby robić szybkie notatki, które synchronizują się przez iCloud na wszystkich swoich urządzeniach.

W iPadOS 15 możesz przeciągnąć w górę z prawego dolnego rogu w dowolnej aplikacji lub na ekranie głównym, aby dodać lub uzyskać dostęp do szybkiej notatki.

Czytać  Jak włączyć kontrolę rodzicielską na urządzeniach z Androidem

8. Przeciągnij i upuść wszystko, gdziekolwiek

Znalazłeś zdjęcie, które chcesz zapisać w Apple Notes? Może jakieś mądre słowa, które chcesz zanotować lub skopiować i wkleić? Możesz teraz przeciągać obrazy lub fragmenty tekstu z jednej aplikacji do drugiej w iOS 15. Działa to w całym systemie operacyjnym. Najpierw dotknij obrazu lub skopiuj tekst i przytrzymaj go, a następnie dotknij go i przytrzymaj, aby przenieść go z innej aplikacji do Notatek.

Przeciągnij i upuść notatki jabłkowe

9. Tekst na żywo

Live Text to nic innego jak technologia OCR, która działa na całym urządzeniu, we wszystkich aplikacjach. Możesz otworzyć obraz i przechwycić zawarty w nim numer telefonu. Możesz także skopiować hasło Wi-Fi za pomocą aplikacji Aparat, kierując obiektyw na obiekt słowem.

Tekst na żywo z Apple Notes

Nie jest jednak doskonały. W powyższym przykładzie przekonwertuj „f” na fi. Przyszłe aktualizacje powinny poprawić te błędy.

10. Odręczne notatki

Możesz robić odręczne notatki na iPhonie, używając kombinacji różnych ołówków i innych narzędzi dostępnych w Notatkach. Te odręczne notatki można również przeszukiwać dzięki technologii OCR zaimplementowanej przez Apple przy użyciu Live Text.

Notatki Apple Notatki odręczne

Stuknij ikonę ołówka, aby odsłonić ukryty pasek narzędzi zawierający narzędzia takie jak ołówek, marker, gumka, linijka i próbnik kolorów.

Kończący się

Wraz z wydaniem iOS 15 Apple Notes stał się bardziej wszechstronną aplikacją do robienia notatek. Posiada inteligentne foldery, tagi, wzmianki, zaawansowane wyszukiwanie, OCR i inne funkcje, których oczekujemy od naszych regularnie używanych aplikacji. Istnieje wiele innych aplikacji do robienia notatek na iOS, które możesz wypróbować, jeśli Apple Notes nadal nie spełnia Twoich oczekiwań.

Jedynym minusem jest to, że nie jest jeszcze niezależny od platformy, ale można tego oczekiwać od większości aplikacji Apple.

Źródło obrazu: Prasa do jabłek, Kapcie, herbata, jabłko na tle pastelowych kolorów przez Yayimages

Czy ten artykuł jest przydatny?