10 najlepszych alternatyw Google Maps, które powinieneś wypróbować

10 najlepszych alternatyw Google Maps, które powinieneś wypróbować

Mapy Google są dobre. Najpierw usuńmy to z drogi. Ciągle aktualizowana i ulepszana nawigacja Google jest wystarczająco popularna i solidna, aby spowodować śmierć papierowej mapy i wydaje się, że z dnia na dzień staje się coraz bardziej dostępna.

Ale nadal istnieją powody, dla których nie chcesz lub nie możesz korzystać z Map Google. Niektóre kraje, takie jak Chiny, mają dość ścisłą kontrolę, jeśli chodzi o regulacje, dzięki czemu Mapy Google są tak dobre, jak bezużyteczne, a może po prostu nie chcesz, aby algorytmy Google czerpały zyski z Twoich danych. Bez względu na Twoje powody, nie będziemy węszyć, a zamiast tego zaoferujemy Ci najlepsze aplikacje do mapowania, które nie są poprzedzone słowem „Google”.

1. Kieszonkowa Ziemia

Platformy: ios (Darmowa wersja)

Ta aplikacja mapowa dostępna tylko w systemie iOS wykorzystuje popularne dane OpenStreetMap, aby zapewnić Ci aktualną nawigację po całym świecie. Zasadniczo możesz pobierać mapy do użytku w trybie offline i ma świetne narzędzia do organizowania, takie jak pinezki, które można podzielić na grupy.

Najlepsze alternatywy dla Pocket Earth w Mapach Google

Istnieje wiele warstw i dodatkowych informacji, które możesz dodać do Pocket Earth, a ponadto masz dużą elastyczność w zakresie szczegółowości wyświetlanych na mapach. Prawdziwym plusem jest tutaj warstwa Wikipedii, która zawiera linki do internetowej encyklopedii z różnymi interesującymi miejscami na twojej mapie.

Podstawowa wersja jest bezpłatna, ale za 4,99 GBP otrzymujesz mapy topograficzne, a także ulepszoną funkcjonalność offline i inne funkcje.

2. OsmAnd

Platformy: Android, ios

Jedną z najlepszych cech tej solidnej aplikacji nawigacyjnej o otwartym kodzie źródłowym jest obecność map offline, dzięki czemu w dowolnym miejscu na świecie, niezależnie od sygnału, będziesz w stanie znaleźć swoją drogę. Mapy są bardzo szczegółowe, przypominając estetykę map Ordnance Survey, a częste aktualizacje oznaczają, że nigdy nie jesteś nieaktualny.

Najlepsze alternatywy w Mapach Google Osmand

Możesz naprawdę zagłębić się w to, co widzisz na mapie, od takich rzeczy jak drogi płatne i oświetlenie uliczne po bardziej szczegółowe zmienne, takie jak nawierzchnia i jakość drogi. Możesz wybrać drogi, których chcesz unikać, i wiele przystanków, a wszystko to jest super responsywne, gdy znajdziesz się w drodze. Interfejs użytkownika nie jest piękny, ale jest wysoce konfigurowalny, co pozwala dostosować, które elementy mają pierwszeństwo podczas nawigacji.

3. Planista miasta

Platformy: Android, ios, Sieć

Citymapper ma bardziej ograniczony zakres niż Mapy Google, ale wykonuje swoją jedyną pracę lepiej niż jakakolwiek inna aplikacja. Oznacza to, że jest to aplikacja do transportu publicznego, która pokazuje, jak poruszać się po wielu głównych miastach świata za pomocą autobusów, tramwajów, metra i innych środków transportu publicznego.

google-maps-alternatives-citymapper

Aplikacja utrzymuje aktualną bazę wszystkich tras komunikacji miejskiej w obsługiwanych miastach, wyświetla ceny i alerty oraz pozwala na prowadzenie listy ulubionych miejsc do podróży.

4. Mapy.me

Platformy: Android, ios, Sieć

Teraz to jest dobre. Maps.me ma wszystkie potrzeby, których oczekujesz od aplikacji do map: informacje o ruchu drogowym, transport publiczny, nawigacja rowerowa, co tylko chcesz. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji mapowych, ma również tę zaletę, że Google Maps umożliwia pobieranie map do użytku offline, co jest bardzo przydatne podczas podróży po obcych miastach lub gdy nie masz Internetu.

najlepsze-mapy-google-alternatywy-mapme

Nadaje się do wszelkiego rodzaju scenariuszy. Jeśli zwiedzasz miasto, pokazuje wszystkie ważne punkty zainteresowania i rzeczy do zobaczenia, a wędrowcy na pustyni również korzystają, ponieważ ma regularnie aktualizowaną bazę danych szlaków turystycznych na całym świecie. Po zaplanowaniu podróży lub wędrówki możesz dodać ją do zakładek i wysłać znajomemu.

Czytać  Jak konwertować i zapisywać pliki WEBP do JPG

Wersja internetowa jest również świetna, pozwalając wybierać spośród dziesiątek kategorii, a następnie ustawiać filtry, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

5. Mapy Bing

Platformy: Sieć

Czy wiesz, że Mapy Bing są tak stare jak Google? Tak, usługa map należąca do firmy Microsoft była pierwotnie znana jako MapPoint, zanim przybrała bardziej atrakcyjną nazwę. Jest wyposażony w wiele funkcji, w tym nakładkę ruchu i widoki 3D. Dla bardziej tradycyjnych kartografów lub osób pracujących w urbanistyce, masz również pełną mapę ankiety brytyjskiej.

google-maps-alternatives-bing-maps

Bing ma tendencję do wybierania różnych tras od Google, a kiedy je porównujesz, Google zwykle prowadzi, jeśli chodzi o planowanie podróży. Ale jeśli szukasz fajnych dodatkowych funkcji, takich jak widoki 3D i mapy systemu operacyjnego, a także własnej kompleksowej odpowiedzi na Street View, to Bing jest tego wart.

6. Zaczynamy

Platformy: Android, ios, Sieć

Skoro konsorcjum BMW, Audi i Mercedes było skłonne przekazać Nokii 3 miliardy dolarów za tę aplikację, to musi być w tym coś dobrego, prawda? Obsługuje ponad 200 krajów i zapewnia wszystkie podstawowe funkcje, takie jak nawigacja, miejsca do odwiedzenia i szczegółowe trasy, a także zapewnia aktualne informacje i ceny na wszystkich połączeniach transportu publicznego w Twojej okolicy oraz oblicza je dla ty.

google-maps-alternatives-tutaj-wego

Tutaj WeGo oferuje aktualne warunki na trasie, korzystając z różnych informacji, takich jak raporty policyjne, kamery, kanały z Twittera, place budowy, fotoradary i inne dane, aby informować Cię na bieżąco i w razie potrzeby zapewnić szybszą trasę. Obsługa map offline jest również niesamowita, ponieważ umożliwia archiwizację całego kontynentu i nawigację zakręt po zakręcie, nawet w trybie offline.

7. Nawigator BackCountry

Platformy: Android

Czy znalazłeś się w środku Lord Knows Where, może na zboczu góry lub w gęstym lesie w kanadyjskiej dziczy? Mapy Google nie będą zbyt pomocne, ponieważ nie opisują topografii terenu, jak robi to BackCountry.

google-maps-alternatives-backcountry-navigator

Zaprojektowana z myślą o turystach i entuzjastach spędzania czasu na świeżym powietrzu, ta mapa wykorzystuje punkty orientacyjne GPS i umożliwia wykonywanie czynności ręcznych, takich jak wprowadzanie współrzędnych długości/szerokości geograficznej Twojej lokalizacji.

Jest to kluczowy towarzysz, gdy jesteś na wolności, polegając na bardzo szczegółowych mapach topograficznych z różnych uznanych źródeł, takich jak USTopo, OpenCycleMaps, a nawet mapy morskie NOAA RNC (na wypadek, gdybyś się rozbił lub coś takiego).

Czytać  Jak tworzyć nowe profile użytkowników w Google Chrome i Firefox

8. Waze

Platformy: Android, ios, Sieć

Waze to usługa mapowania oparta na społeczności, która jest szybka w nawigacji i bardzo intuicyjna. Jego wysoce interaktywny system, który pozwala ostrzegać innych kierowców o zmianach w ruchu drogowym, fotoradarach, niebezpieczeństwach itp. Na drogach był tak popularny, że Google kupił firmę w 2013 roku. Mówi się, że sześć lat w Waze nadal istnieje jako odrębny podmiot od Google Maps.

google-maps-alternatywy-waze-2

Możesz uzyskać informacje o najtańszych stacjach benzynowych w Twojej okolicy, placach budowy, wypadkach, fotoradarach, policji i inne informacje aktualizowane przez miliony innych użytkowników Waze. Możesz nawet śledzić lokalizację innych użytkowników Waze i znajomych w czasie rzeczywistym. Należy pamiętać, że jest on przeznaczony bardziej dla kierowców niż pieszych chcących poruszać się po mieście.

9. Navmi

Platformy: Android, ios

Navmii to bogata w funkcje usługa mapowania i nawigacji obsługująca ponad osiemdziesiąt pięć krajów. Oferuje wszystkie podstawowe funkcje, takie jak nawigacja zakręt po zakręcie, zakładki, najbliższe lokalizacje oraz wyszukiwanie i widoki satelitarne.

Google-Maps-Alternatives-Navmii

Zapewnia ostrzeżenia, takie jak ograniczenia prędkości, korki, fotoradary, place budowy, korki i wiele innych. Wszystko to jest jeszcze lepsze dzięki aktualizacjom społecznościowym od innych użytkowników Navmii. Navmii współpracuje również z Foursquare, TripAdvisor i What3Words, aby zapewnić spersonalizowane wyszukiwania.

Jego inne funkcje obejmują Google Street View, wskaźnik ETA, automatyczne przekierowanie, mapy HD i pełną obsługę nawigacji offline, chociaż moim ulubionym musi być Driver Scoring, który ocenia Twoją jazdę na podstawie ruchu telefonu i czujników GPS. Jesteś teraz zainteresowany, prawda?

10. Zadanie mapy

Platformy: Android, ios

MapQuest to kolejna świetna alternatywa dla Map Google, zwłaszcza jeśli do poruszania się korzystasz z transportu publicznego. Pozwoli Ci to porównać lokalne usługi transportowe dla Twojej trasy, takie jak Uber lub car2go, a także zarezerwować samochody bezpośrednio z aplikacji. Zapewnia również szybkie aktualizacje dotyczące wszystkich lokalnych środków transportu w Twojej okolicy. . Jeśli lubisz chodzić w różne miejsca, pokaże Ci również, ile kalorii spalisz, co jest miłym bonusem!

google-maps-alternatywy-mapquest-2

Zaawansowane funkcje obejmują automatyczne przekierowanie, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ETA, możliwość wykrywania kamer / wypadków / placów budowy / spowolnienia, udostępnianie lokalizacji, raporty pogodowe i pomoc drogową. Posiada również kilka podstawowych funkcji Map Google, takich jak nawigacja zakręt po zakręcie, znaczniki, najlepsza trasa, widok satelitarny, pobliskie lokalizacje do odwiedzenia itp.

Większość wymienionych powyżej aplikacji koncentruje się na dostarczaniu najbardziej aktualnych informacji o Twojej okolicy, być może nawet lepszych niż same świetne G-Maps. Co myślisz? Jeśli wypróbowałeś któreś z tych (i innych) i masz jakieś doświadczenia do zgłoszenia, dobre lub złe, daj nam znać!

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, czy wiesz, że możesz wykonywać bezpłatne połączenia telefoniczne przy użyciu unikalnego numeru telefonu Google Voice? Możemy również pokazać, jak zsynchronizować wiele kont Dysku Google z systemem Windows 10.

Czy ten artykuł jest przydatny?