10 głównych ulepszeń w systemie Windows 11 w porównaniu z systemem Windows 10

10 głównych ulepszeń w systemie Windows 11 w porównaniu z systemem Windows 10

Windows 11 to obecnie szum w świecie technologii. Jego elegancki interfejs użytkownika i inspirujące motywy zyskały wiele spojrzeń. Niezależnie od tego, czy zamierzasz uaktualnić system do systemu Windows 11 z systemu Windows 10, istnieje wiele zmian w kartach opartych na podglądach poufnych. Nie są to tylko typowe aktualizacje firmy Microsoft, ale ważne nowe funkcje zaprojektowane z myślą o większej produktywności, współpracy i bezpieczeństwie. Rzućmy okiem na niektóre z największych ulepszeń, jakich można się spodziewać w systemie Windows 11 jako użytkownik systemu Windows 10.

1. Lepsza organizacja

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w systemie Windows 11, jest to, jak świeży, piękny i błyszczący jest, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek poprzedniej wersji systemu Windows. Wszystko, co dotyczy czcionek i ikon, tworzy stylowy akcent i jest z łatwością Twoją atrakcją numer jeden. Na drugim miejscu byłby poziom organizacji różnych aplikacji i ikon na pasku zadań. Zorganizowany wybuch na środku paska zadań, poczuj się bardziej schludny i uporządkowany. Chociaż w systemie Windows 10 można osiągnąć coś podobnego, to jest to prawdziwy McCoy.

Ekran powitalny ulepszeń Windows1111

Teraz możesz nie preferować nowszego układu, więc zawsze możesz przesuwać ikony w lewo, jak w systemie Windows 10. Ale jedną rzeczą, z którą nie możesz się spierać, jest nowa funkcja układu przyciągania w systemie Windows 11, która pomaga płynnie pracować w kombinacji okien do wyboru. Wyobraź sobie, że piszesz dokument programu Word i jednocześnie odbierasz połączenie konferencyjne Microsoft Teams ze współpracownikami.

Tak, możesz też w systemie Windows 10, ale tylko system Windows 11 maksymalizuje Twój „pełny” ekran na tym poziomie wielozadaniowości. Obsługuje również wiele wirtualnych pulpitów i Snap Groups do pracy z wieloma monitorami.

Ulepszenia układów Snap w systemie Windows 11

2. Integracja aplikacji na Androida

Od wielu lat konsumenci domagają się kompatybilności z aplikacjami na Androida na swoich urządzeniach z systemem Windows. Microsoft w końcu wysłuchał i dostarczył ściślejszą integrację z aplikacjami na Androida zakupionymi w Amazon Appstore. Teraz będzie można tworzyć i przesyłać wideo TikTok bezpośrednio z komputera z systemem Windows. Jednak tylko czas może powiedzieć, jak dobrze ta funkcja będzie działać, ponieważ obecnie nie jest dostępna w wersjach zapoznawczych systemu Windows 11.

Czytać  Zezwalaj standardowym użytkownikom na uruchamianie programu z uprawnieniami administratora w systemie Windows

3. Rozpocznij teraz pole wyszukiwania

Przechodzenie tam iz powrotem w Eksploratorze plików w celu znalezienia ważnego pliku, którego potrzebujesz, może być dość męczące. Podczas gdy system Windows 10 ma opcję pola wyszukiwania, system Windows 11 idzie o krok dalej, dodając dedykowane pole wyszukiwania z przycisku Rozpocznij teraz. Ułatwia to znalezienie tego, czego szukasz.

Ulepszenia systemu Windows11 Rozpocznij teraz Pole wyszukiwania

Dodatkowe dostosowywanie wyszukiwania będzie dostępne w sklepie Microsoft Store. Ponadto Microsoft twierdzi, że próbuje rozwiązać niektóre luki związane z wynikami wyszukiwania, takie jak szare pola i ostatnie wyszukiwania, które pozostają puste.

4. Więcej miejsca na przypinanie aplikacji na pasku zadań

Chociaż system Windows 10 umożliwia łatwe przypinanie aplikacji do paska zadań, na ekranie komputera może być tylko ograniczona ilość miejsca na szpilki. Ponadto praca z zagraconym paskiem zadań to koszmar.

Aplikacje ulepszeń dla systemu Windows 11 Pin

Windows 11 oferuje wydajniejszy sposób zarządzania przypiętymi aplikacjami poprzez rozszerzoną sekcję, w której możesz łatwo przypiąć więcej aplikacji i przeciągnąć je z paska zadań. Ponadto, gdy to miejsce zostanie wykorzystane, możesz przenieść następny zestaw szpilek na drugą stronę.

5. Uwolniony tryb tabletu

Dla tych, którzy pragną wrażeń dotykowych z aplikacjami i ikonami, tryb tabletu w systemie Windows 11 zapowiada się na prawdziwą okazję. Wymaga również włączenia opcji dotykania przycisku w eksploratorze plików. Microsoft twierdzi, że sprawia, że ​​cele dotykowe są bardziej responsywne, wciągające i można je zmieniać. Oczywiście, aby korzystać z trybu tabletu, Twoje urządzenie musi mieć interfejs z ekranem dotykowym.

Ulepszenia systemu Windows 11 Tryb dotykowy tabletu

6. Współpraca jednym dotknięciem

Kolejną zaletą funkcji dotykowych jest szybka reakcja z różnych aplikacji. W nowej wersji systemu Windows możesz rozpocząć współpracę z Microsoft Teams jednym dotknięciem (lub pstryknięciem myszy) na pasku zadań. Zespoły i czat będą teraz ściśle zintegrowane na ekranie. Możesz natychmiast wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie głośników i rozpocząć prezentację bezpośrednio z paska zadań.

Ulepszenia Windows11 Microsoft Teams

7. Najlepsze wrażenia w grach DirectX 12

Gracze się cieszą! Microsoft obiecuje wprowadzić wyższy poziom doznań w grach dzięki DirectX 12 Ultimate. Posiada funkcje takie jak ray tracing w czasie rzeczywistym i cieniowanie siatki. Efektem końcowym jest doskonała grafika i bardzo wysoka liczba klatek na sekundę, co zapewnia ekscytujące wrażenia z gry na krawędzi fotela. Dodaj obsługę Auto HDR i dźwięków przestrzennych (oba będą kompatybilne z systemem Windows 11) i jesteś gotowy, aby przenieść grę na wyższy poziom.

Ulepszenia Windows11 Directx12 Ultimate

8. Zaawansowane zabezpieczenia

Co do zasady firma Microsoft zapewnia priorytetowe wsparcie dla swoich najnowszych systemów operacyjnych. . Chociaż system Windows 10 jest w pełni obsługiwany do czerwca 2025 r. i do tego czasu pozostanie bezpiecznym systemem, system Windows 11 ma własne zaawansowane funkcje zabezpieczeń. Wynika to częściowo z szyfrowania urządzenia, zabezpieczenia opartego na wirtualizacji (VBS), bezpiecznego rozruchu UEFI i integralności pamięci, które stanowią jego rdzeń. Dzięki temu urządzenia z systemem Windows 11 są znacznie bardziej odporne na złośliwe oprogramowanie i ataki zewnętrzne niż jakikolwiek inny system operacyjny firmy Microsoft.

Czytać  Spersonalizuj swój pulpit Windows 10 za pomocą Rainmeter

9. Więcej opcji widżetów

Nie wszyscy jesteśmy fanami widżetów. Mogą być denerwujące, niepokojące i pojawiać się losowo, gdy ich nie chcemy. Dlatego Microsoft twierdzi, że wprowadził nową funkcję widżetu, która „przesuwa się po ekranie jak tafla szkła”. Chodzi o to, aby nie przeszkadzało to w innych czynnościach na ekranie.

10. Akrylowe menu kontekstowe

To właśnie nadeszło. Windows 11 może zawierać wbudowane akrylowe menu kontekstowe. Ogólny wygląd i styl są bardziej przejrzyste dzięki odważnym, odważnym kolorom. To tylko prosta zmiana projektu pędzla, ale ma ogromny potencjał ze względu na piękne renderowanie aplikacji i przeglądarek.

Ulepszenia systemu Windows11 Akrylowe menu kontekstowe

Oficjalne wydanie systemu Windows 11 już za kilka miesięcy. Omówiliśmy niektóre z unikalnych funkcji i możliwości, które odróżniają go od systemu Windows 10. Czy Twoje obecne urządzenie z systemem Windows 10 będzie zgodne z systemem Windows 11? Możesz go znaleźć, korzystając z naszego najlepszego przewodnika sprawdzania zgodności.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?