10 aplikacji Windows 10, które należy odinstalować natychmiast

10 aplikacji Windows 10, które należy odinstalować natychmiast

W najnowszych wersjach systemu Windows 10 firma Microsoft znacznie poprawiła usuwanie niepotrzebnych aplikacji. Mimo to istnieje wiele starszych programów i aplikacji, które pochłaniają zasoby systemowe, i najlepiej je najpierw usunąć. Poniższa lista zawiera niektóre popularne aplikacje, które należy odinstalować z systemu Windows 10. A jeśli myślałeś o ponownej instalacji jakichkolwiek, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego nie powinieneś.

1. Microsoft Silverlight

W momencie wydania w 2007 r. Microsoft Silverlight został pomyślany jako uniwersalne narzędzie do pisania bogatych aplikacji internetowych, podobne do Adobe Flash. Dzisiaj, jeśli odwiedzisz oficjalną stronę Silverlight w Microsoft Edge, zobaczysz powiadomienie, że nie jest już obsługiwana przez oficjalną przeglądarkę Microsoft. To mówi nam wszystko o tym, jak bezużyteczny stał się serial.

Natychmiast odinstaluj system Windows Microsoft Silverlight

Chociaż nadal można uruchomić Silverlight w wycofanej już przeglądarce Internet Explorer, oficjalna strona wskazuje, że Silverlight 5 osiągnie koniec wsparcia po październiku 2021 r. Jeśli przypadkowo utkniesz z jakąkolwiek wtyczką Silverlight, możesz je łatwo odinstalować używając tego linku.

2. Adobe Flash

Kiedyś uniwersalny standard dla filmów, gier i treści internetowych, Adobe Flash został ostatecznie wycofany na dobre. Dzieje się tak głównie dlatego, że był podatny na ataki typu zero-day ze względu na wiele nieodłącznych luk w zabezpieczeniach, co czyniło go ulubieńcem autorów złośliwego oprogramowania. Najwyraźniej pismo było na ścianie dla Adobe Flash.

Natychmiast odinstaluj Windows Flash

Czy Flash nadal ma jakieś zastosowanie? Na pewno nie na smartfonach i tabletach, ponieważ nie nadaje się do wyświetlania treści mobilnych. W każdym razie większość użytkowników komputerów stacjonarnych przeszła na nowe formaty GUI, ponieważ nowoczesne przeglądarki nie obsługują już tego starszego programu. Jeśli nie masz nostalgii za starymi grami Flash (co jest jedynym słusznym powodem, aby dalej działać), czas pożegnać się z Flashem.

3. Jawa

„Czy ktoś powiedział „Java”? Nie ma mowy! „Ciężko w to uwierzyć, dzisiejsze używanie Javy jest uważane za niepotrzebne zagrożenie bezpieczeństwa i możesz podziękować milionom cyberprzestępców za używanie tego nijakiego programu jako preferowanego wektora ataku. Deweloperzy nadal lubią używać programów Java, takich jak Java Development Kit (JDK), to nie to samo co Java Runtime Environment (JRE), które należy odinstalować z systemu Windows 10.

Windows natychmiast odinstaluj Javę

Zasadniczo, nieregularne aktualizacje Javy są jedną z głównych przyczyn jej niebezpiecznych luk. W przeciwieństwie do innych programów, które aktualizują się po cichu w tle, w Javie użytkownicy są ręcznie proszeni o podjęcie działań w przypadku nieregularnych aktualizacji. To jest coś, co uwielbiają twórcy złośliwego oprogramowania. Najgorsze jest to, że luki w Javie mogą zostać przeniesione do programów drugorzędnych, takich jak Adobe Reader czy VLC Media Player. Chociaż Java może wydawać się nieszkodliwa w systemie Windows 10, pozbycie się jej jest najbezpieczniejszą opcją dla większości użytkowników. Jeśli w przyszłości naprawią problemy z Javą, możesz pobrać je ponownie z oficjalnej strony.

Czytać  Jak przejść z Windows 11 na Windows 10?

4. iTunes

Ponieważ ta lista dotyczy programów systemu Windows, zaleca się, aby nie zajmować się iTunes na urządzeniu z systemem Windows 10. Wrażenia użytkownika mogą stać się strasznie powolne z powodu funkcji automatycznej synchronizacji. Istnieje wiele niezgodności oprogramowania, które mogą powodować nieprawidłowe wyświetlanie prostych elementów menu na ekranie systemu Windows. Obecnie uruchamianie aktualizacji oprogramowania Apple w systemie Windows 10 wydaje się, jakby właśnie narodziło się w łacie kapusty.

Odinstaluj Windows Natychmiast iTunes Windows10

Jeśli używasz urządzenia z systemem Windows 10, oszczędź sobie kłopotów i pozbądź się iTunes. Windows po prostu nie został zaprojektowany dla tego programu. Odinstalowanie iTunes i jego małych komponentów również może być kłopotliwe, więc jeśli utkniesz ze starszą aplikacją, sprawdź najnowszy poradnik Apple jak się go pozbyć i powiązanych z nim elementów.

5. Szybki czas

Na urządzeniach z systemem Windows nie brakuje wysokiej jakości odtwarzaczy multimedialnych. Od Microsoft Photos po VLC, istnieje wiele programów do wyboru. QuickTime nie jest jednym z nich. Wielu użytkowników może utknąć w QuickTime 7, który nie jest już obsługiwany przez Apple. To sprawia, że ​​konieczne jest wybranie nowej instalacji, która jest dostępna.

Natychmiastowa dezinstalacja Windows Quicktime

Jednak nierówna instalacja powinna być najmniejszym zmartwieniem. Podobnie jak iTunes, QuickTime działa doskonale na Macu, ale nie jest dobry w środowisku Windows. Program nie jest oficjalnie dostępny tylko dla systemu Windows 10, ponieważ firma Apple przestała wspierać system Windows w styczniu 2016 r. Czasami pozostałe pliki QuickTime pozostają w systemie Windows długo po ich odinstalowaniu. Dlatego przywrócenie go z powrotem do urządzenia z systemem Windows może nie być dobrym pomysłem.

6. CyberLink PowerDVD

Po bezkonkurencyjnym wyborze do odtwarzania multimediów w systemie Windows i innych systemach, CyberLink PowerDVD zaczął zachowywać się jak ciężkie oprogramowanie typu bloatware. Całe doświadczenie może wydawać się pokazem slajdów adware na sterydach. Nawet po odinstalowaniu programu PowerDVD wszędzie pozostaną pozostałości oprogramowania i wpisy w rejestrze. Dlatego musisz nauczyć się usuwać wszystkie te wzdęcia ze swojego systemu.

Windows natychmiast odinstaluj Cyberlink Powerdvd
CyberLink PowerDVD

Program PowerDVD jest zwykle dołączany do systemu Windows 10 w ramach strategii promocji sprzedaży laptopów lub innych działań. Jeśli chcesz lepszy odtwarzacz multimedialny Blu-Ray, wybierz urządzenie Xbox One lub Leowo Blu-Ray Ripper.

7. Nadprogramy firmy Dell

Jest to problem, który dotyka przede wszystkim użytkowników Della, ponieważ wiele nowszych laptopów zawiera wszelkiego rodzaju crapware o nazwie „Dell”. Chociaż usunięcie całego tego wzdęcia z nowego komputera Dell wydaje się sprzeczne z intuicją, ponieważ wydaje się tak integralne z systemem, jest w rzeczywistości korzystne, chyba że chcesz korzystać z którejkolwiek z funkcji.

Natychmiast odinstaluj system Windows Dell
Nadprogramy firmy Dell

Niektóre z tych niepotrzebnych programów to Dell Dumpster Fire, Dell SupportAssist (który jest bardzo przyjazny dla błędów), Dell Digital Delivery, Dell Customer Connect i kilka innych. Jeśli nie jesteś fanatykiem firmy Dell, który spowalnia nowo zakupione urządzenie, pozbądź się tych dodatkowych aplikacji.

Czytać  Jak korzystać z układu Snap w systemie Windows 11 w systemie Windows 10

Nawet Lenovo i Acer mogą mieć crapware po wyjęciu z pudełka, które należy natychmiast usunąć. Ale nadęcie firmy Dell naprawdę ciąży na tobie i nie jest tym, co chcesz mieć w swoim systemie.

8. CCleaner

W przeciwieństwie do wielu innych programów z tej listy, CCleaner ma swoje zalety. Może być używany do czyszczenia rejestru systemu Windows i usuwania niechcianych programów. Większość doświadczonych techników komputerowych używa tego programu i zaleca go do codziennego użytku. Ale czy naprawdę jest tak dobry, jak się wydaje?

Natychmiast odinstaluj system Windows Ccleaner

Musimy pamiętać, że CCleaner przydał się w czasach, gdy urządzenia z systemem Windows miały wiele luk w zabezpieczeniach i funkcjach. Od 2021 r. już tak nie jest, ponieważ ostatnie aktualizacje systemu Windows usuwają wiele podstawowych luk w zabezpieczeniach. Korzystając z programu innej firmy do obsługi błędów rejestru, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Aktualne aktualizacje systemu Windows umożliwiają rozwiązywanie różnych problemów z programem CCleaner tylko poprzez ręczną interwencję.

9. McAfee Bloatware

Podobnie jak w przypadku nadprogramów firmy Dell, jeśli utkniesz z wieloma programami antywirusowymi, których aktualizacja i skanowanie trwa wiecznie, robisz to źle. McAfee, niegdyś „oprogramowanie antywirusowe”, może teraz nieproporcjonalnie nadmuchać system, a bez niego system będzie sobie lepiej radził.

Windows natychmiast odinstaluj McAfee

Osobiście nie używam żadnego programu antywirusowego innego niż Windows Defender, który okazał się wystarczająco dobry w wielu testach. Ale jeśli musisz go użyć, wybierz program, który nie jest zbyt rozdęty i działa cicho w tle, nie powodując przerw. Mamy przydatną i praktyczną listę tego typu oprogramowania antywirusowego dla użytkowników systemu Windows. Ponadto programy powinny być łatwo odinstalowane, co nie ma miejsca w przypadku bloatware McAfee.

10. Oprogramowanie torrentowe

Czy nadal korzystasz z oprogramowania torrentowego, takiego jak UTorrent i BitTorrent na urządzeniu z systemem Windows? Powinieneś wiedzieć, że Microsoft ich nienawidzi, ponieważ często są wykorzystywane do piractwa oprogramowania. Teraz coraz trudniej jest uruchomić te zhakowane aplikacje w niedawno zaktualizowanym systemie. Aplikacje samochodowe, takie jak UTorrent, cierpią, ponieważ użytkownik końcowy po prostu nie może zapobiec blokowaniu pobranego oprogramowania przez system Windows.

Natychmiastowa dezinstalacja Windows Utorrent

Technicznie rzecz biorąc, nadal możesz torrentować w systemie Windows, ale dni klientów torrentów w starym stylu wydają się teraz policzone. Jeśli chcesz z niej skorzystać, znajdź wstępnie zatwierdzoną aplikację torrentową w sklepie Microsoft Store. Nie tylko mają lepszy i nowoczesny interfejs graficzny, ale także oferują dostęp do legalnych i legalnych linków do pobierania torrentów. To z pewnością nie spowoduje żadnych czerwonych flag w systemie Windows.

Natychmiast odinstaluj Windows Torrent Store

Omówiliśmy niektóre z bardziej popularnych programów, które należy odinstalować z systemu Windows 10. W przypadku niektórych z tych programów programiści masowo je porzucają, więc nie uzyskasz potrzebnego wsparcia. Inne są przepełnione wzdęciami i śmieciami i muszą zostać szybko usunięte dla długoterminowego zdrowia twojego systemu.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?